Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek

 
ptak warsaw expo ebm papst   
best crossbow deer hunting crossbow

Reklama

Współpraca

Konferencja Naukowo-Techniczna: NAPĘDY – STEROWANIE – AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA W PRZEMYŚLE SPOŻYWCZYM


Już po raz piąty w Skorzęcinie (k. Gniezna) odbyła się konferencja naukowo-techniczna „Napędy – Sterowanie – Automatyka przemysłowa”. Tym razem poświęcona była branży spożywczej.
 
Konferencja zorganizowana przez redakcję miesięcznika „Napędy i Sterowanie” miała miejsce w dniach 14–16 marca 2001 r. i zgromadziła przedstawicieli kilkunastu firm, którzy zaprezentowali swoją ofertę dla przedstawicieli przemysłu spożywczego (browarów, cukrowni, zakładów przetwórstwa rolno-spożywczego itp.).
 
Nad merytorycznym przebiegiem konferencji czuwała rada programowa miesięcznika, którą reprezentowali: prof. Wacław Kollek (Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej), dr Jerzy Przybylski i dr Zbigniew Szulc (Instytut Sterowania i Elektroniki Przemysłowej Politechniki Warszawskiej). Przedstawione przez naukowców referaty (Zastosowanie holografii akustycznej w diagnozowaniu maszyn i urządzeń – Wacław Kollek, Piotr Osiński;; Wyższe harmoniczne w prądzie i napięciu zasilającym odbiorniki przemysłowe – przyczyny występowania, negatywne skutki i możliwości ich ograniczania – Jerzy Przybylski, Zbigniew Szulc) cieszyły się dużym zainteresowaniem i wywołały ożywioną dyskusję.
 
Głównym punktem programu były jednakże prezentacje uczestniczących firm zarówno na stoiskach, jak i w formie wystąpień. Była to znakomita okazja do zaprezentowania nowości z zakresu urządzeń automatyki przemysłowej, układów napędowych i sterowania, aparatury kontrolno-pomiarowej, układów zabezpieczających i zasilających oraz oprogramowania znajdującego zastosowanie w przemyśle rolno-spożywczym. Spora liczba przedstawicieli zakładów obecnych na sali konferencyjnej i sali wystawienniczej świadczy o dużym zainteresowaniu prezentowanymi urządzeniami.
 
Ostatniego dnia konferencji odbyła się wycieczka do dwóch zakładów usytuowanych na terenie miasta Gniezna – Cukrowni „Gniezno” SA i Unipaku Sp. z o.o.
 
W tym pierwszym, a jednocześnie jednym z najstarszych zakładów w Gnieźnie – bo powstałym pod koniec XIX wieku – uczestnicy konferencji zapoznali się z systemem sterowania, automatyką, z procesami technologicznymi, jakie stosowane są w zakładzie. Natomiast firma Unipak Sp. z o.o. przedstawiając swój zakład zaprezentowała m.in.: pionowe automaty pakujące typu formfill-seal, dozowniki, wagi kontrolne, transportery.
 
Mamy nadzieję, że konferencja spełniła oczekiwania wszystkich uczestników. Naszym celem była popularyzacja urządzeń i systemów automatyki przemysłowej, jak również umożliwienie wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów między przedstawicielami branży. Chcemy wierzyć, iż ten cel udało nam się osiągnąć.

W tym miejscu chcielibyśmy, jako organizatorzy spotkania, podziękować wszystkim uczestnikom – członkom rady programowej miesięcznika, przedstawicielom firm i zakładów oraz dyrekcji Cukrowni „Gniezno” SA i firmie Unipak Sp. z o.o. za wkład w zorganizowanie i sprawne przeprowadzenie konferencji.

Jednocześnie już dzisiaj pragniemy serdecznie zaprosić na kolejną konferencję, która odbędzie się w dniach 30.05–1.06 br. we Wrocławiu w Hotelu „Wieniawa” i w Klubie Śląskiego Okręgu Wojskowego. Tematem tej konferencji będzie zastosowanie automatyki przemysłowej, układów napędowych, systemów sterowania i wizualizacji w gospodarce wodno-ściekowej i ochronie środowiska











Reklama