Pokaż menu

Firmy z okładek

Multiprojekt  FAULHABERSEW-Eurodrive  Hannover MesseFinder  Danfoss

Reklama

Współpraca

Elastyczne i łatwe w instalacji cewki Rogowskiego o klasie dokładności 0,5 dla inteligentnych rozwią
LEM udoskonala swoje cewki Rogowskiego serii ART do pomiaru prądów AC do 10 kA, zwiększając dokładność do klasy 0,5 zgodnie z normą IEC 61869. Klasa 0,5 uzyskana została bez potrzeby używania dodatkowych komponentów, takich jak rezystory czy potencjometry, których parametry mogą zmieniać się w czasie. Dodatkowo seria ART, wykorzystując technologię Perfect Loop z unikalnym opatentowanym zapięciem cewki, eliminuje niedokładności spowodowane wrażliwością cewki na pozycję przewodu wewnątrz pętli, a także zapewnia innowacyjne, solidne i szybkie zamknięcie typu „przekręć i zatrzaśnij”. Wewnętrzny ekran jest idealnym zabezpieczeniem przed wpływem pól zewnętrznych na jakość pomiaru, poprawiając dokładność i optymalizację wydajności dla pomiarów małych prądów.

Seria ART zapewnia taką samą łatwość instalacji, jak w przypadku przekładników z rozpinanym rdzeniem, z tym, że czujniki ART są cieńsze i bardziej elastyczne.

Niezależnie od wybranego wymiaru – 50, 70, 125, 175, 200 czy 300 mm średnicy otworu – cewki Rogowskiego ART mogą być montowane bardzo szybko przez proste nałożenie na mierzony kabel. Kontakt z kablem nie jest konieczny. ART zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, jak również zapewnia wysokie napięcie izolacji (1000 V Cat III PD2 – wzmocniona izolacja).

Seria ART posiada specjalny otwór przeznaczony do montażu plomby zabezpieczającej przed niepowołanym rozłączeniem cewki. Jest to szczególnie użyteczne rozwiązanie, gdy pomiar prądu z cewki służy do celów rozliczeniowych. Cewka posiada dodatkowo stopień ochrony IP67, umożliwiający montaż na zewnątrz i w trudnych warunkach otoczenia.

Dacpol
www.dacpol.eu

 

Reklama