Pokaż menu

Firmy z okładek

Multiprojekt  FANUCNapędy i Sterowanie  FESTO

Reklama

Współpraca

Moduflex – rozbudowana seria zaworów systemowych


parker hannifin

Parker przedstawił nową, rozbudowaną serię zaworów systemowych Moduflex, zaprojektowanych z myślą o spełnieniu wszystkich wymagań aplikacyjnych.

Parker oferuje zawory Moduflex w postaci skonfigurowanych podzespołów lub jako wstępnie zmontowane i przetestowane wyspy zaworowe. Unikalny system rozłączania łączników z zabezpieczeniem przed zagubieniem, szybkorozłączalne konektory elektryczne i połączenie między rozdzielaczami realizowane za pomocą jednej śruby umożliwiają łatwe i szybkie wprowadzanie zmian konfiguracji.

Z elementów wielofunkcyjnego systemu Moduflex można korzystać na różne sposoby – zestawiać zawory samodzielne, wyspy zaworowe gotowe do komunikacji w protokole FIELDBUS, sterowniki przepływu do siłowników i cylindrów oraz generatory podciśnienia ze zintegrowanym modułem przedmuchiwania.

Cechą systemu jest możliwość łączenia elementów o różnych wielkościach i natężeniach przepływu w jeden zestaw zaworowy. Parker oferuje elementy w trzech wielkościach, które mogą pracować w trzech różnych zakresach przepływu (275, 510, 1340 Ni/mn) i mogą być złożone w jeden zestaw zaworowy.

Parker wprowadził też nowy konektor zaciskowy o stopniu ochrony IP40. Zajmuje on mniej miejsca niż konektor zamykany na zamek – oszczędność sięga 20% (13 mm) i całe złącze elektryczne jest o 90% lżejsze. Nowe konektory są przydatne do pracy w szafach lub innych środowiskach nieagresywnych, chroniąc przed wnikaniem wody i pyłu i umożliwiając optymalizację połączeń elektrycznych.

Parker Hannifin Sales Poland Sp. z o.o.
www.parker.com, www.parker.pl

 

Reklama