Pokaż menu

Firmy z okładek

Befared  Napędy i SterowaniePepperl+Fuchs  FESTO

Reklama

Współpraca

Hermetyczne styczniki serii GVStyczniki serii GV firmy GIGAVAC należą do najbardziej ekonomicznych i wydajnych styczników mocy dostępnych obecnie na rynku. Charakteryzują się hermetyczną komorą stykową o stopniu szczelności IP67 & IP69K, co zapobiega powstawaniu zjawiska wydmuchu łuku elektrycznego na zewnątrz i zabrudzeniu styków. Styczniki GV mogą pracować w temperaturze pracy w zakresie –55 do +85°C. Tolerancja napięcia sterowania cewki zawiera się w zakresie ± 30% wartości napięcia znamionowego, co ma duże znaczenie np. w aplikacjach kolejowych i tramwajowych. Przy znamionowym napięciu pracy od 12 V DC do 1200 V DC styczniki GIGAVAC są przystosowane do przełączania obciążeń przekraczających 400 A i przerywania prądów zwarciowych do 3500 A (zależnie od napięcia). Podobnie jak wszystkie zaawansowane rozwiązania przełączające GIGAVAC, styczniki te można montować w dowolnej osi lub orientacji. Ich hermetyczność pozwala na zastosowanie praktycznie w każdym trudnym środowisku. Wszystkie styczniki mocy GIGAVAC spełniają wymagania RoHS i CE.

Asortyment Firmy GIGAVAC znalazł szerokie zastosowanie w kolejnictwie, pojazdach szynowych, przemyśle górniczym, energetycznym, samochodowym, zbrojeniowym oraz w segmencie pojazdów elektrycznych czy też energetyki fotowoltaicznej.

Linia styczników GIGAVAC, wykonana w standardzie EPOXY/EPIC®, obejmuje styczniki przemysłowe GX, styczniki MX dla zastosowań militarnych, styczniki wysokonapięciowe serii HX oraz z zastosowaniem do montażu na PCB.

NO-EL Sp. J.

 

Reklama