Pokaż menu

Firmy z okładek

Multiprojekt  FAULHABERSEW-Eurodrive  Hannover MesseFinder  Danfoss

Reklama

Współpraca

Kamera, która rewolucjonizuje pomiary drgań. Iris MDotychczas stosowane metody pomiarowe nie pozwalają w łatwy sposób zdiagnozować przyczyn złożonych problemów szczególnie na nowych instalacjach oraz modernizowanych węzłach technologicznych. Najnowszy zestaw pomiarowy, wykorzystujący technologię amplifikacji przemieszczeń maszyny, został zaprojektowany, aby w szybki i łatwy sposób zwizualizować drgania maszyny niewidoczne do tej pory dla ludzkiego oka.

Połączenie wydajnej, szybkiej kamery oraz specjalistycznego oprogramowania zaowocowało nowym podejściem do problematyki diagnostyki drgań.

Motion Amplifcation™ to rewolucyjna technologia, opatentowana przez firmę RDI Technologies, która wykrywa niewielki ruch i wzmacnia go do poziomu widocznego gołym okiem, a każdy piksel staje się czujnikiem, który natychmiast tworzy miliony lokalizacji pomiarowych.

IRIS M wykonuje miliony pomiarów w ułamku sekundy i robi to bez konieczności fizycznego kontaktu z maszynami, co pozwala łatwo zdiagnozować takie problemy, jak: luzy, niewspółosiowość, niewyważenie, problemy strukturalne oraz nadmierne drgania układu. IRIS M może posłużyć do diagnostyki zarówno pojedynczej maszyny, jak i całego zespołu oraz instalacji.

Korzyści z amplifikacji ruchu: rewolucyjne narzędzie do rozwiązywania problemów; uzyskiwanie danych podczas normalnej pracy maszyny; wydajna i bardziej wizualna alternatywa dla tradycyjnych metod pomiaru; całkowicie bezdotykowe rozwiązanie; skuteczne narzędzie komunikacji pomiędzy pracownikami technicznymi i nietechnicznymi; oprogramowanie łatwe w użyciu, zapewniające natychmiastowe rezultaty.


Wyłączny autoryzowany dystrybutor w Polsce:
VIMS Sp. z o.o.
e-mail: info@vims.pl
www.vims.pl

 

Reklama