Pokaż menu

Firmy z okładek

Befared  Napędy i SterowaniePepperl+Fuchs  FESTO

Reklama

Współpraca

Kompaktowy, programowalny sterownik bezpieczeństwa z opcją rozbudowyFirma Banner Engineering – której wyłącznym przedstawicielem w Polsce jest firma Turck – wprowadziła do swojej oferty sterownik bezpieczeństwa XS26-2 z opcją rozbudowy. Charakteryzuje się on niewielkimi rozmiarami i możliwością korzystania z logiki Boole’a, co zapewnia wysoką skuteczność i maksymalną elastyczność. Do nowego sterownika XS26-2 można podłączyć praktycznie dowolne urządzenia bezpieczeństwa, np. przyciski awaryjnego zatrzymania, włączniki linkowe, wyłączniki ochronne, wyłączniki mechaniczne (również z blokadą), czujniki fotoelektryczne, przyciski sterowania oburącz czy maty bezpieczeństwa.


Dzięki budowie modułowej urządzenia użytkownik ma możliwość skonfigurowania odpowiedniego dla siebie rozwiązania z możliwością jego rozbudowy w przyszłości. Już moduł podstawowy sterownika oferuje całkiem pokaźną liczbę 26 wejść oraz dwa podwójne wyjścia bezpieczne. Z tego też względu w wielu aplikacjach wystarczy zastosować tylko samodzielny moduł bazowy. Należy jednak zauważyć, że już przy tej najprostszej konfiguracji pracochłonność samej instalacji – w porównaniu do opcji wykorzystania wielu modułów przekaźnikowych – będzie znacznie mniejsza. Ponadto, aby zoptymalizować liczbę wykorzystywanych terminali – i tym samym jak najkorzystniej wykorzystać przestrzeń dostępną w szafie sterowniczej – 8 z 26 wejść może być przeprogramowanych na wyjścia pomocnicze.


Turck
Sterownik bezpieczeństwa XS26-2 to serce systemu bezpieczeństwa. Dzięki opcji rozbudowy ma on możliwość kontroli różnego typu manualnych i zautomatyzowanych procesów montażowych


Sterownik może zostać rozbudowany o maksymalnie 8 modułów rozszerzenia, co zapewnia możliwość podłączenia nawet 128 urządzeń.

Do urządzenia dołączane jest bezpłatne, intuicyjne i proste w obsłudze oprogramowanie. Budowa programu opiera się na wybraniu, konfiguracji i połączeniu odpowiednich bloków funkcyjnych. Niezwykle pomocny w uruchomieniu sterownika jest wyświetlacz zainstalowany na panelu przednim. Podaje on w czasie rzeczywistym informacje na temat urządzenia. Obudowa modułu bazowego XS26 przystosowana jest do instalacji na szynie DIN i charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami: 45 mm szerokości x 110 mm wysokości. Sterownik spełnia wymagania kategorii bezpieczeństwa 4 oraz poziomu bezpieczeństwa PL e.

turck
Sterownik bezpieczeństwa XS26-2 z opcją rozbudowy to proste w obsłudze i bezpieczne rozwiązanie dla złożonych aplikacji z wieloma strefami kontroli i kilkunastoma urządzeniami zabezpieczającymi


Ze względu na maksymalną liczbę I/O sterownik bezpieczeństwa XS26 dedykowany jest w szczególności dla małych i średnich urządzeń i linii montażowych, zarówno tych wymagających obsługi ręcznej, jak i zautomatyzowanych. Jako serce systemu bezpieczeństwa może znaleźć zastosowanie praktycznie w każdej gałęzi przemysłu.

TURCK Sp. z o.o.

 

Reklama