Pokaż menu

Firmy z okładek

Multiprojekt  FESTONapędy i Sterowanie

Reklama

Współpraca

EPLAN Data Portal: Dostęp dla użytkowników AutoCAD-a i ERPFirma EPLAN powiększyła krąg użytkowników programu EPLAN Data Portal i umocniła swoją pozycję globalnego dostawcy cyfrowych danych produktów. Dotychczas dostęp do około 600 tys. danych produktów i ponad 1,2 miliona wariantów konfiguracyjnych był możliwy tylko dla użytkowników oprogramowania EPLAN. Jak informuje firma EPLAN S&S, w trakcie Targów Hannover Messe zwiększyła ona liczbę formatów wyjściowych w EPLAN Data Portal. EPLAN zapewnia teraz użytkownikom dostęp do danych w formacie .dxf, dzięki czemu staje się dostępny dla znacznej grupy użytkowników programu AutoCAD, zwłaszcza z terenu Ameryki Północnej i Azji. Zyskają na tym dostawcy produktów reprezentowanych w EPLAN Data Portal, mogąc zwiększyć swój zasięg rynkowy. Kolejną nową zaletą jest to, że dane komercyjne o wysokiej jakości stały się dostępne dla użytkowników ERP, PDM i PLM. Będą mogły być pobierane indywidualnie lub w postaci kompletnych pakietów danych. Już od połowy maja wszyscy zainteresowani użytkownicy mogą się bezpłatnie rejestrować online.


ab-micro
Jak informuje firma EPLAN S&S, w trakcie Targów Hannover Messe zwiększyła się liczba formatów wyjściowych w EPLAN Data PortalJak informuje firma EPLAN S&S, w trakcie Targów Hannover Messe zwiększyła ona liczbę formatów wyjściowych w EPLAN Data Portal. Od czasu wprowadzenia najnowszej wersji wszyscy zainteresowani użytkownicy mogą uzyskać dostęp do tysięcy danych produktów, niezależnych od aplikacji EPLAN. Muszą jedynie dokonać rejestracji online.

– Pozyskujemy nowe grupy użytkowników naszego portalu: z jednej strony są to użytkownicy ERP i PDM/PLM, którzy wymagają danych komercyjnych, a z drugiej strony ogromna rzesza użytkowników programu AutoCAD – powiedział Haluk Menderes, Dyrektor Zarządzający EPLAN.

W zakresie planowania zasobów przedsiębiorstwa i zarządzania grupami produktów dostępne są dane komercyjne, łącznie z identyfikatorami produktu, identyfikatorami typu i informacjami opisowymi. Te dane były wcześniej zarezerwowane tylko dla użytkowników oprogramowania EPLAN.

Wraz z udostępnieniem najnowszej wersji wszyscy użytkownicy systemów ERP i PDM/PLM będą mogli po zarejestrowaniu się uzyskać dostęp do wysokiej jakości danych. Dane te pochodzą bezpośrednio od ponad 120 producentów i mogą być pobierane bezpłatnie, pojedynczo lub w pakietach. EPLAN Data Portal może zatem służyć jako źródło danych pochodzących od różnych producentów, eliminując konieczność czasochłonnego i skomplikowanego wyszukiwania zweryfikowanych danych.

Wartość dodana dla użytkowników oprogramowania AutoCAD
Dodatkową nowością jest to, że od teraz schematy będą dostarczane również w formacie .dxf, który stosowany jest w programie AutoCAD. Jest to tym bardziej istotne, że te ważne dane elektrotechniczne nie były wcześniej tak szeroko dostępne. Dotychczas projektanci pracujący w środowisku AutoCAD często musieli rysować schematy ręcznie. Od teraz, po wypełnieniu formularza rejestracyjnego online w portalu, uzyskają darmowy dostęp do danych graficznych sterowników PLC, falowników, wyłączników awaryjnych i innych produktów. Pozwoli to zaoszczędzić dużo czasu w inżynierii projektowej i oczywiście podczas generowania danych. Produkty są graficznie zintegrowane na rysunku, a w kolejnym etapie uzupełnione o informacje elektrotechniczne od projektanta.

Więcej użytkowników – więcej producentów
– Nasz portal jest adresowany dla globalnej rzeszy użytkowników, którzy nie korzystają bezpośrednio z naszego oprogramowania – na przykład dla dużej grupy użytkowników systemów planowania zasobów – powiedział Menderes, wyjaśniając, co kryje się za podjęciem tej strategicznej decyzji. – Użytkownicy systemów ERP/PDM i PLM otrzymają dzięki niemu centralne źródło wysokiej jakości danych pochodzących od wielu producentów systemów automatyki. A dzięki obsłudze formatu .dxf chcemy dotrzeć do szerokiego grona użytkowników, zwłaszcza z rynku północnoamerykańskiego i azjatyckiego, którym możemy zaoferować rysunki elektrotechniczne w ich codziennej pracy inżynieryjnej. W wielu przypadkach elektrotechnologia jest projektowana na podstawie MCAD w tych krajach.

Interesujące również dla producentów
Głównym celem firmy EPLAN jako międzynarodowego dostawcy jest zwiększenie liczby użytkowników portalu oraz zachęcenie innych producentów z całego świata do zamieszczenia danych oferowanych przez nich produktów. Argumenty za tym są chyba przekonujące, biorąc pod uwagę dużą rzeszę ponad 100 tys. użytkowników portalu. Daje to producentom doskonałą sposobność do promowania swoich wyrobów na globalną skalę.

AB-MICRO Sp. z o.o.
Autoryzowany Dystrybutor firmy EPLAN S&S

 

Reklama