Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek

 
ptak warsaw expo  ebm papst 
best crossbow deer hunting crossbow

Reklama

Współpraca

Branża spawalnicza rozwinie się dynamicznie. Nowe możliwości już wkrótce


Realizacja pierwszej edycji docelowo największych i najbardziej merytorycznych targów w branży spawalniczej wymaga doświadczonego organizatora i sprawdzonych partnerów. Sukces poprzedzony wieloletnią praktyką i uwierzytelnieniem umiejętności to w tych okolicznościach podstawa. Tym wyróżnia się Ptak Warsaw Expo. W dniach 3 – 5 września 2024 roku pod Warszawą odbędą się międzynarodowe targi Weld Tech, które zrewolucjonizują branżę spawalniczą, otwierając ją na dialog i pełnię biznesowych możliwości.

 


Aby nie być gołosłownym, warto sięgnąć po statystyki. Ptak Warsaw Expo od blisko dekady organizuje największe i najbardziej merytoryczne wydarzenia biznesowe w Polsce. Zdobyte doświadczenie i nieskazitelna reputacja przełożyły się na zbudowanie renomy nie tylko na szczeblu krajowym, ale również międzynarodowym. Dziś kompleks hal pod Warszawą uznawany jest za centralny punkt biznesowy w Europie. Zapracowano na to uznanie nie tylko rozmiarami zaplecza (sześć nowoczesnych hal targowych o powierzchni 143 000 m2 oraz 500 000 m2 powierzchni zewnętrznej), ale przede wszystkim konsekwencją w kreowaniu nastawionych na rozwój wydarzeń branżowych. Tych rocznie Ptak Warsaw Expo organizuje ponad siedemdziesiąt i dotyczą one najważniejszych sektorów dla polskiej przedsiębiorczości.

Ptak Warsaw Expo tworzy grupa ludzi, których łączy pasja do integracji biznesu. To właśnie sprawia, że wydarzenia organizowane pod Warszawą otwierają odwiedzających na nowe możliwości networkingowe i kontraktacyjne. Poza sektorem b2b organizowane są również imprezy dedykowane klientom detalicznym i komercyjnym, które z roku na rok pobijają rekordy popularności. Dowodem zdobytego zaufania są liczby – 1 000 000 odwiedzających i 10 000 wystawców.
W tym właśnie środowisku biznesowym powstał pomysł na Weld Tech, czyli pierwszą edycję merytorycznych, międzynarodowych targów poświęconych branży spawalniczej. Ptak Warsaw Expo jako organizator jest gwarantem jakości eventu i satysfakcji uczestników wydarzenia.

 

 


Branża spawalnicza przed wyzwaniami
Po okresie inflacyjnej stagnacji i słabości popytu zagranicznego polski przemysł ponownie stawia na inwestycje. Branże zaczynają znów decydować się na rozwój parków maszyn i urządzeń, przedsiębiorcy coraz śmielej korzystają z dobrodziejstw automatyzacji produkcji i wybierają często wymagającą inwestycji optymalizację procesów, która w szerszej perspektywie czasowej zwiększa jednak znacząco efektywność. Nie mają obaw odnośnie do korzystania z trendów i innowacji wprowadzanych na zagranicznych rynkach oraz wybierają rozwój w imię zwiększania konkurencyjności w przyszłości. Nie oznacza to jednak, że nie pojawiają się wyzwania, którym muszą sprostać.

Analitycy wskazują, że jednym z najważniejszych, z którymi mierzy się branża spawalnicza, jest brak wykwalifikowanych pracowników na polskim rynku. Najlepsi krajowi eksperci poszukują zatrudnienia między innymi w państwach skandynawskich. Znaleziono jednak na to rozwiązanie. Poszczególne przedsiębiorstwa stawiają na pozyskiwanie pracowników zagranicznych, szczególnie z Azji. Tamtejszy rynek bogaty jest bowiem w kapitał ludzki, co pozwala na zapewnienie ciągłości produkcji i nieustanny rozwój poszczególnych biznesów. Nie zmienia to faktu, że „odzyskanie” polskiego pracownika jest celem dla wielu przedsiębiorców.
Jak wskazują eksperci, nowe szanse przed firmami działającymi w branży stawia również mocniejsze wejście Polski w projekty związane z energią atomową. Ten ruch może sprawić, że zwiększą się nadzieje analityków na powrót do wzrostu i ożywienie w sektorze.
Tym samym branża spawalnicza nie jest wolna od wyzwań, wątpliwości czy kwestii dotyczących przyszłości, które musi rozważyć. Jednocześnie powinna też wykorzystywać każdą szansę na rozwój. Ptak Warsaw Expo zorganizuje Weld Tech właśnie dlatego, by umożliwić to temu sektorowi przemysłu.

Branża spawalnicza się rozwija. Nowe możliwości już wkrótce podczas Weld Tech
Jak zatem Ptak Warsaw Expo zrealizuje obietnice rozwojowe pokładane w premierowej edycji Weld Tech? Zrobi to wielotorowo, bo takiego też podejścia do biznesu potrzeba w czasach dynamicznych zmian.
Podczas wydarzenia zostanie zorganizowana Międzynarodowa Konferencja Branży Spawalniczej. Podczas dwóch dni imprezy wykłady i analizy wygłosi osiemnastu prelegentów doświadczonych w tym sektorze przemysłu. Event zatytułowany „Spawalnictwo w erze cyfrowej (Przemysł 4.0)” podzielony zostanie na sesje.

Poruszonymi tematami będą technologie cyfrowe w spawalnictwie (automatyzacja i wykorzystanie AI), cyfrowe narzędzia w zarządzaniu procesami spawalniczymi (systemy zarządzania produkcją), wyzwania i perspektywy wdrażania Przemysłu 4.0 w spawalnictwie (case studies, szkolenia), czy przyszłość spawalnictwa w erze cyfrowej (realizowana jako panel dyskusyjny z udziałem branżowych ekspertów). W programie konferencji uwzględniono również czas na prezentacje ofert wystawców, dzięki czemu będą oni mogli promować swoje rozwiązania technologiczne, materiały czy usługi wśród uczestników wydarzenia.

Najwięksi będą obecni na Weld Tech. To czas dla biznesu wykorzystany do maksimum
Weld Tech będzie czasem dedykowanym przedsiębiorcom otwartym na nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych. Networkingowy charakter eventu pozwoli porównać dostępne na rynku oferty i wprowadzić korzystne dla przedsiębiorców zmiany w zakresie łańcucha dostaw. Jednocześnie będzie to okazja do skrócenia dystansu profesjonalnego z liderami sektora i skorzystania z przygotowanych przez nich specjalnie na okoliczność eventu rabatów.

Weld Tech to narzędzie do prowadzenia marketingu jeden na jeden, utrwalania nawiązanych już kontaktów biznesowych i pozyskiwania wartościowych leadów z rynków zagranicznych. Dzięki otwarciu wydarzenia na międzynarodowych przedsiębiorców, każdy z uczestników stanie przed szansą na poznanie specyfiki europejskich odnóg sektora i znalezienie partnerów oraz inwestorów pozwalających na szerszy niż dotąd rozwój na Starym Kontynencie.

W gronie wystawców znajdą się między innymi BEAR, EAGLE, Bodor Laser China, EXPERA, STIGAL, Beboq Robotics, ELPLC, MENEGON, Air Liquide, EP LASER, SUMARIS, Kalla, EURO-BOX, RAIS-TOOLS, Delex Polska, GRADIENT POLSKA, CHOBOLA, Państwowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Metalowego „Pomet”, Maxphotonics Gmbh, H&S Maschinentechnik, IEBC Business Consulting (Beijing), Atlantic Welding Import & Export, Expowindow, WPI pro service, SYBIL GROUP, STALTEST POMORZE, Shenzhen Jianyi Automation oraz 3X Ceramic Parts Company Limited. Grono wystawców stale się powiększa. Szacuje się, że aż kilkanaście procent uczestników Weld Tech stanowić będą przedsiębiorcy zagraniczni.

Najnowsze technologie i innowacje podczas Weld Tech
Weld Tech będzie również okazją do wzięcia udziału w prezentacjach najnowszych technologii i innowacji. Zaplecze biznesowe Ptak Warsaw Expo zostanie wykorzystane do pokazania pełnego potencjału projektów. Przedsiębiorcy pochwalą się najciekawszymi rozwiązaniami w zakresie technologii spawalniczych, nowatorskimi urządzeniami i sprzętami do spawania, czy innowacyjnymi materiałami spawalniczymi. Zaprezentują też przykłady automatyzacji i robotyzacji w branży, urządzenia do cięcia gazowego, laserowego i plazmowego, produkty do zgrzewania i lutowania oraz sprzęt i akcesoria BHP dla spawalnictwa.

Tym samym każdy z przybyłych w jednym miejscu i czasie będzie mógł poznać najnowsze osiągnięcia branżowe z kraju i zagranicy przy jednoczesnym wykorzystaniu potencjału networkingowego wydarzenia do maksimum. Rejestracja na Weld Tech wciąż trwa. Warto już dziś zapewnić sobie udział w wydarzeniu, które zagwarantuje branży spawalniczej moc nowych możliwości.Weld Tech 3 – 5 września 2024 r., Ptak Warsaw Expo
Strona internetowa wydarzenia: weldexpopoland.com

Reklama