Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek

 
ptak warsaw expo  ebm papst
best crossbow deer hunting crossbow

Reklama

Współpraca

DAMEL. Maszyny i napędy elektryczne 2024


Napędy elektryczne odgrywają kluczową rolę na rynku europejskim, a ich znaczenie rośnie wraz z zapotrzebowaniem na technologie energooszczędne: efektywne energetycznie i przyjazne dla środowiska. Ponadto zapewniają wysoce wydajny proces produkcyjny przy niskich kosztach.

W 2022 r. wartość rynku napędów elektrycznych szacowano na 330 – 400 mln zł, a silników – na 350 – 420 mln zł. – Ten rynek ma przed sobą przyszłość, również dlatego, że czekają go prawdziwe przełomy technologiczne. Począwszy od modernizacji sterowania lub zastosowania jego lepszej wersji, co przyniesie oszczędności, przez nowe materiały do produkcji samych silników, aż do zmiany rozmiaru wykorzystywanego silnika – podkreśla Robert Tomaszewski, wiceprezes zarządu spółki Damel SA. – Jesienią, pod koniec października, zapraszamy na I konferencję poświęconą właśnie tym zagadnieniom. Chcemy spotkać się w gronie użytkowników, projektantów, technologów i naukowców, żeby porozmawiać o maszynach i napędach elektrycznych. To nasza odpowiedź na toczące się w branży dyskusje – dodaje.

Program konferencji, która została zaplanowana na 16 – 18 października i odbędzie się w Zawierciu, obejmuje zagadnienia dotyczące konstrukcji silników i generatorów, ich eksploatacji i diagnostyki oraz oczywiście napędów.

– Krótko rzecz ujmując, celem konferencji jest omówienie współczesnych trendów w konstrukcjach maszyn i napędów elektrycznych, kwestii ich projektowania, doboru nowoczesnych materiałów konstrukcyjnych i wykorzystywanych narzędzi obliczeniowo-symulacyjnych. Przedstawione zostaną także nowoczesne metody diagnostyki maszyn i rozwiązania aplikacyjne związane m.in. z automatyzacją procesów i długotrwałą eksploatacją maszyn oraz współczesne problemy z obszaru eksploatacji napędów i przewidywane kierunki ich rozwoju – wyjaśnia Artur Polak, dyrektor Działu Rozwoju Damel SA.Damel SA
Al. J. Piłsudskiego 2
41-300 Dąbrowa Górnicza
tel. 32 262 32 31
www.damel.pl 

Reklama