Pokaż menu

Firmy z okładek

Finder   SEW-Eurodrive

Reklama

Współpraca

Produkt Roku 2017Konkurs PRODUKT ROKU 2017

 
Organizator:
Miesięcznik „Napędy i Sterowanie”

Patronat:
Katedra Automatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH

Kontakt:
tel./faks 32 755 19 17 ● e-mail: redakcja.nis@drukart.pl

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów AUTOMATICON 2018, w Warszawskim Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, w dniu 21.03.2018 r. o godz. 9:00, w Sali Konferencyjnej B-1.

 

 

Produkty zgłoszone do konkursu1. NOWE MASZYNY I TECHNOLOGIE

 

AB-MICRO
Platforma EPLAN 2.7
AB-MICRO Sp. Z o.o.

Przemysł 4.0 oraz IoT oferuje fascynujące nowe możliwości również w obszarze budowy maszyn i urządzeń. Podstawowym założeniem jest jednak konsekwentna cyfryzacja wszystkich procesów i danych, począwszy od procesu inżynieryjnego, przez produkcję, aż po eksploatację i konserwację. Tylko w ten sposób hasła Smart Engineering, Smart Production i Smart Data zostaną w pełni zrealizowane.
Dokładnie takie założenie konsekwentnej cyfryzacji EPLAN realizuje już od dłuższego czasu, a w szczególności kolejna wersja 2.7 wraz z nowościami zgłębia ten temat. Platforma EPLAN 2.7 oferuje innowacyjne i funkcjonalne rozwiązania dla wszystkich obszarów działania i etapów procesów inżynieryjnych.

 


ASCO
Moduł elektroniczny serii 580 ASCO Numatics z magistralą komuniacyjną I/O- Link ®
ASCO Numatics Sp z o.o.

Magistrala komunikacyjna I/O-Link® dostępna jest od teraz na platformach elektronicznych ASCO Numatics serii 580. Technologia ta jest kompatybilna z zaworami serii 501, 502 oraz 503. I/O-Link® to standard technologiczny (IEC 61131-9) zapewniający prostą, inteligentną łączność cyfrową między urządzeniami wejściowymi/wyjściowymi (czujnikami/siłownikami) oraz sterowanie - za pośrednictwem bardzo prostego i taniego nieekranowanego kabla. Standard ten umożliwia łatwe wczytywanie danych diagnostycznych oraz parametrów konfiguracyjnych. Standard I/O-Link® jest uznawany za technologię przyszłości w rozwiązaniach automatyki przemysłowej.

 Bosch
Zasilacz hydrauliczny CytroPac
Bosch Rexroth AG

Kompletny system w małej skali, wszystko w jednej obudowie i podłączone do sieci – z dumą przedstawiamy innowacyjny, kompaktowy zasilacz hydrauliczny CytroPac.
Firma Bosch Rexroth zintegrowała w jednej obudowie elementy hydrauliczne oraz przetwornicę częstotliwości, silnik, pompę i czujniki, tworząc zasilacz niewymagający szafki sterowniczej.
Nowa seria rozwiązań typu plug&run (podłącz i pracuj) upraszcza uruchomienie a sterowanie prędkością odpowiednio do zapotrzebowania pozwala na zmniejszenie zużycia energii nawet o 80%.
Zdecentralizowany inteligentny zasilacz hydrauliczny wykrywa wszelkie stany robocze. Po dołączeniu opcji monitorowania warunków pracy jest kompatybilny z koncepcją Przemysłu 4.0.

 


Fasing
Ogniwo złączne (pionowe) blokowe OZBR FASING 56x187
Fabryki Sprzętu I Narzędzi Górniczych Grupa Kapitałowa FASING S.A.
Ogniwo złączne (pionowe) blokowe OZBR FASING 56x187 stosuje się do łączenia nitek łańcucha płaskiego podwójnie niskiego 56x187 FASING lub innego łańcucha o tym samym rozmiarze stosowanego w przenośniku zgrzebłowym przy urabianiu i odstawie urobku w górnictwie podziemnym węgla kamiennego. Swymi gabarytami i parametrami znacząco przewyższa wymagania normy DIN 22258-3, która obejmuje tylko ogniwa złączne do rozmiaru 48x152 włącznie. Ogniwo złączne OZBR 56x187 FASING wyznacza tym samym nowe standardy w światowym górnictwie, gdzie wysoka efektywność wydobycia i niezawodność jest priorytetem. Do produkcji ogniwa wykorzystano najlepszą wysoko optymalną stal z mikrododatkami stopowymi i najnowocześniejszą wielokrotną obróbkę cieplną, która gwarantuje uzyskanie najwyższych parametrów, w tym obciążeń rozrywających powyżej 400 ton. Cechuje się również specjalnie zaprojektowaną geometrią, która gwarantuje błyskawiczny montaż i demontaż a jednocześnie zwiększa trwałość eksploatacyjną.

 


Festo
Festo Motion Terminal VTEM
Festo Sp. z o.o.
Festo Motion Terminal VTEM jest to pierwsze na świecie rozwiązanie w technologii cyfrowej pneumatyki, czyli zaworami sterowanymi za pomocą aplikacji.
Rozwiązanie to łączy w sobie zalety standardowej pneumatyki oraz automatyzacji elektrycznej. Dzięki połączeniu mechaniki, elektroniki i oprogramowania, VTEM realizuje w jednym urządzeniu funkcje ponad 50 pojedynczych komponentów otwierając drogę do Przemysłu 4.0 VTEM umożliwia zarówno realizację ruchów z dużą prędkością oraz siłą jak i diagnostykę przecieku, przy kosztach znacznie niższych niż w przypadku rozwiązań dostępnych obecnie na rynku. Przykładowo, w porównaniu z rozwiązaniami elektrycznymi wymagana jest mniejsza liczna sterowników, ponieważ przy zastosowaniu terminalu VTEM jeden sterownik może sterować aż ośmioma napędami. Zmniejszone zostało również zużycie energii, przy jednoczesnym ograniczeniu wymaganej przestrzeni montażowej aż o 65%.

 Murrelektronik
Cube67 Diagnostic Gateway
Murrelektronik Sp. z o.o.

Nowy, praktyczny moduł, który dostarcza informacje w przypadku awarii i przyspiesza rozwiązywanie problemów. Dzięki temu zwiększa niezawodność maszyn i systemów.
Przy starcie systemu Cube67 Diagnostic Gateway dokonuje pełnego przeglądu topologii, procesu komunikacji oraz wiadomości diagnostycznych. Moduł opracowuje dane i wyświetla je w ten sam sposób niezależnie od sterownika, bez potrzeby wykorzystania dodatkowego oprogramowania, w każdej przeglądarce i na każdej platformie.

 Wobit
Samojezdny robot transportowy MOBOT® AGV FlatRunner MW
P.P.H. Wobit E.K.J. Ober s.c.

To mobilny robot służący do transportu, którego ruch odbywa się po wyznaczonej ścieżce. Jego zadaniem jest autonomiczny transport towarów o masie do 1500 kg na sobie lub za pomocą wózka ciągniętego pomiędzy wyznaczonymi punktami. System napędowy robota jest wyposażony w koła Mecanum wheels, umożliwiające ruch w dowolnym kierunku i wykonywanie obrotów o 360 stopni. Dzięki zastosowaniu skanera z funkcją bezpieczeństwa i nawigacji laserowej MOBOT® AGV FlatRunner MW zapewnia bezpieczny i precyzyjny ruch, nawet w ograniczonej przestrzeni.

 Pepperl+Fuchs
Skaner laserowy R2000 UHD
Pepperl+Fuchs Sp. z o.o.

Skaner R2000 UHD to połączenie prędkości z wysoką rozdzielczością. Oferuje rozdzielczość kątową 0.014° oraz częstotliwość skanowania 50 Hz co daje 250.000 punktów skanowania na sekundę tworząc go idealnym urządzeniem do pracy w bardzo szybkich aplikacjach nawet na dużych dystansach. R2000 UHD jest dostępny w wersji z widzialnym światłem czerwonym (OMD10M) oraz podczerwonym (OMD30M). Wersja ze światłem podczerwonym to zakres pracy do 30 m w trybie dyfuzyjnym oraz do 100 m z odbłyśnikiem.

 


Phoenix Contact
QUINT4 – seria zasilaczy
Phoenix Contact

QUINT4 to pierwsza konfigurowalna seria zasilaczy na świecie. Poprzez interfejs NFC można indywidulanie dostosować wartości progowe komunikatów sygnalizacyjnych jak i wybrać charakterystykę wyjściową zasilacza.
Ważnym ich atutem jest również rezerwa mocy.
Jest to mi.in: statyczna rezerwa mocy, która w sposób ciągły zapewni aż do 125% prądu znamionowego. Dynamiczna rezerwa mocy, która zapewni do 200% In przez 5s.
I technologia SFB, która np. w przypadku zwarcia dostarczy 6 krotność prądu znamionowego. 

2. POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA

 


ABB
DCS880 – napęd DC z wbudowanym certyfikowanym STO SIL3 Ple.
ABB Sp. z o.o.

ABB jako pierwsze na świecie opracowało metodę opierającą się na specjalnej sekwencji wyłączenia i opatentowanym sposobie pomiaru prądu. Dzięki temu STO (Bezpieczne Wyłączenie Momentu) jest już zintegrowane w napędzie. Nowy DCS880 posiada również nowoczesny, czytelny, panel sterowania z komunikacją Bluetooth. Razem z aplikacją Drivetune na smartphone, udostępnia ten napęd dla Internetu Rzeczy.

 


Elokon
Bezpieczne usuwanie odpadu bibuły z gliz
Elokon Polska Sp. Z o.o.

Wcześniej usuwano bibułę z gilzy ręcznie nożem - możliwość skaleczenia dłoni. Proces polega na przewijaniu bibuły z gilzy z wału biernego, na wał odbiorczy. Po przewinięciu usuwana jest bibuła z wału odbiorczego a czysta gilza z wału zdawczego. Pole robocze osłonięte klatką bezpieczeństwa -wyeliminowano urazy. Innowacyjność: wały rozprężne o skoku do 20mm; usuwanie bibuły z 4 gilz; nieruchomy pręta na wale jako chwyt końca bibuły; mobilność urządzenia.

 Finder
Przekaźnik przemysłowy 7S.13
FINDER Polska Sp. z o.o.

Innowacyjne rozwiązanie przekaźnika z wymuszonym prowadzaniem styków do aplikacji bezpieczeństwa. Unikalna konfiguracja styków 1NC+2NC w obudowie modułowej 17,5 mm powoduje, że możliwie jest jeszcze prostsze i ekonomiczniejsze połącznie obwodów do kategorii SIL2. Pozwala to upowszechnić myślenie o tym, że zabezpieczenie pracowników i środowiska nie jest czymś trudnym i zwiększyć ilość obwodów bezpiecznych w aplikacjach. Tworząc ten produkt Finder skupił się mocno na propagacji myślenia o obwodach bezpieczeństwa jako przystępnych i prostych dla każdego zakładu przemysłowego.

 Murrelektronik
Micro Pro®
Murrelektronik Sp. z o.o.

System monitorowania prądu, który można zaadaptować do potrzeb aplikacji. To inteligentne rozwiązanie umożliwia jednoczesne monitorowanie wszystkich prądów i wykrywanie poziomów krytycznych we właściwym czasie.
Moduł zasilający pozwala na diagnostykę grupową całego systemu, a moduły z regulowanymi ustawieniami - diagnostykę  sygnałów poszczególnych kanałów. W przypadku przekroczenia wartości granicznej Mico Pro® wyłącza odpowiedni kanał, dioda LED miga na czerwono i wysyłany jest sygnał statusu.

 Pepperl+fuchs
System pozycjonowania safe PXV
Pepperl+Fuchs Sp. z o.o.

System pozycjonowania safePXV składa się z samoprzylepnej taśmy z kodami Data Matrix oraz głowicy czytającej. Czytnik posiada okno skanowania o wielkości 120x80 mm umożliwiające odczyt do 5 kodów na raz. Są one nośnikami informacji więc osiągnięte jest także redundantne mapowanie danych. Dzięki temu system safePXV jest niezwykle odporny na zakłócenia. Maksymalny zasięg pozycjonowania to 100 km. Łatwa i szybka parametryzacja poprzez PROFINET PROFIsafe i zgodność z SIL 3/PL e. Idealny do pozycjonowania absolutnego przenośników jednoszynowych, układnic w systemach transportu towarów, stołów obrotowych a także wind czy turbin wiatrowych.

 


PILZ
System bezpieczeństwa SafetyEYE
PILZ Polska Sp. z o.o.
 • Umożliwia zaprojektowanie wirtualnych trójwymiarowych stref ochronnych – (ostrzegania i detekcji)
 • Pomaga zaprojektować stanowisko robocze bez konieczności stosowania fizycznych wygrodzeń nie obniżając przy tym poziomu systemu bezpieczeństwa
 • Wykrywa i sygnalizuje obecność obiektów wkraczających do zdefiniowanych stref powodując zmniejszenie prędkości lub zatrzymanie niebezpiecznego ruchu
 • Możliwość wstępnej weryfikacji zastosowania kamery pod kątem swojej aplikacji przy użyciu oprogramowania SafetyEYE Assistant
 • Prosta konfiguracja poprzez Safety EYE Configurator
 • Odpowiednie dla wysokich wymagań dotyczących ochrony przed nieuprawnioną manipulacją
 • Rejestrowanie naruszenia strefy w postaci zdjęć
 • Wysoki poziom elastyczności podczas projektowania lub modyfikowania aplikacji
 • Umożliwia tworzenie ergonomicznych stacji roboczych dzięki wirtualnym strefom wykrywania umożliwiającym swobodny dostęp do procesu
 • Szybka instalacja i proste uruchomienie z wykorzystaniem tylko kilku elementów
 • Rozdzielczość umożliwiająca zainstalowanie na wysokości maksymalnie 4 metrów
 • Maks. pole widzenia o powierzchni około 72 m²
 • Przeznaczony do aplikacji wymagających zapewnienia poziomu bezpieczeństwa aż do kategorii 3 zgodnie z normą PN-EN ISO 13849-1:2008, SIL2 zgodnie z normą IEC 61508, PL d zgodnie z normą PN-EN ISO 13849-1 i aplikacji zgodnych z normą DIN EN 61496.
 • Stopnie ochrony: IP65 (dla urządzenia wykrywającego), IP20 (dla modułu analizy)
 
 


steute
Bezprzewodowe łączniki noże bezpieczeństwa
Steute Polska

Radiowe łączniki nożne RF GFS 2 SW2.4-safe oferują poziom zapewnienia bezpieczeństwa e (EN ISO 13849-1) i poziom nienaruszalności bezpieczeństwa SIL 3 (IEC 61508). Konstrukcja (1- lub 2-pedałowa) jest ergonomiczna i ekstremalnie trwała. Zasilanie z wbudowanego akumulatora. Bezprzewodowa transmisja sygnałów, możliwa dzięki bezpiecznemu protokołowi
sWave® 2.4 GHz-safe, zapewnia operatorowi swobodę użytkowania – przełącznik można ustawić w dowolnym miejscu, gwarantującym największy komfort pracy. 

3. NAPĘDY I SILNIKI

 

Danfoss
VACON NX DC/DC Converter – Przemysłowy układ elektryczny Napędu hybrydowego
Danfoss Drives oraz Danfoss Poland  (spółka jednej grupy kapitałowej)

VACON NX DC/DC Converter – Przemysłowy układ elektrycznego napędu hybrydowego.
Podstawowym założeniem jest zawsze rozwiązanie problemu stabilnego zasilania w sposób optymalny (ze wzgl. Technicznych i ekonomicznych).
Typowe aplikacje to:
 • Zmiany w konsumpcji energii
 • Niwelowanie impulsów mocy +/-
 • Zasilanie rezerwowe podczas black-out lub rozruchy po black-out
Dwie głowne używanie typologie:
A) Rozwiązanie na poziomie centralnym – magazyn energii podłączony bezpośrednio do sieci AC:
 • Grid Converter
B) Rozwiązanie na poziomie systemu lub maszyny
 • Magazyn energii podłączony na poziomie napędy maszyny, do szyny DC przetwornicy AC/AC
 
 


Eldar
Ezi-SERVO II PlusE – Napęd serwokrokowy z interfejsem Ethernet i pozycjonerem z pamięcią 256 pozycji
Eldar

Napęd pracuje w zamkniętej pętli sprzężenia zwrotnego i posiada wbudowany kontroler ruchu (pozycjoner). Tabela pozycji (maks. 256 pozycji) oraz wszystkie parametry ruchu (ruch, wstrzymanie, powtórzenia, skok, zewnętrzny start itp.)  są zapisywane w pamięci Flash ROM sterownika. Dzięki portowi Ethernet, w który wyposażono sterownik, możliwe jest sterowanie pracą nawet 254 napędów jednocześnie. Firma Fastech zapewnia biblioteki DLL pozwalające na oprogramowanie napędu pod Windows.

 


Mitsubishi
Przetwornice częstotliwości serii FR-A800PLUS
Mitsubishi Electric Europe B.V. (Sp. z o.o.)

Przetwornice częstotliwości serii FR-A800PLUS to trzy wyjątkowe modele, które stworzone zostały i wyposażone w funkcjonalność dla wymagających aplikacji. A800-R2R to wersja przewidziana do zastosowania w szybkich procesach nawijania, przewijania, odwijania. A800-CRN to idealne rozwiązanie dla ciężkiej pracy w różnego rodzaju suwnicach. Z kolei A800-ELV to przetwornica  przeznaczona do wymagającej i odpowiedzialnej pracy w windach i podnośnikach osobowych. Z uwagi na specyfikę swoich zastosowań każda przetwornica posiada niezbędną dla danej aplikacji funkcjonalność.

 


Siemens
Motoreduktory SIMOGEAR ze zintegrowanymi przekształtnikami częstotliwości SINAMICS G110M
Siemens Sp. z o.o.

Motoreduktory SIMOGEAR ze zintegrowanymi przekształtnikami SINAMICS G110M są przykładem innowacyjnego połączenia mechaniki z elektroniką, które poprzez strukturę inżynierską TIA Portal są czynnym elementem nadchodzącej czwartej rewolucji przemysłowej. Wstępnie sparametryzowany przekształtnik minimalizuje czas potrzebny do uruchomienia oraz zmniejsza ryzyko popełnienia błędu. Dzięki połączeniu z TIA Portal umożliwia konfigurację całego napędu pod wymagania aplikacyjne, a następnie zintegrowanie z nadrzędnym sterownikiem SIMATIC. Całość tworzy jeden z elementów Industry 4.0 - koncepcji Siemensa na czwartą rewolucję przemysłową. 

4. SYSTEMY STEROWANIA PROCESAMI I UKŁADAMI

 

ASCO
Wzmacniacz (booster) przepływu ASCO serii 330
ASCO Numatics Sp z o.o.

Firma Emerson prezentuje wzmacniacz (booster) przepływu ASCO serii 330, który pozwala zwiększyć szybkość otwierania i zamykania zaworów. Może on znaleźć zastosowanie w sterowaniu zaworami odcinającymi (on/off) i regulacyjnymi, a także wszędzie tam gdzie wymagany jest test skoku częściowego (PST - Partial Strole Testing). Produkt ten idealnie nadaje się do instalacji w rurociągach dosyłowych i powrotnych w przemyśle wydobywczym, zapewniając przy tym dużą elastyczność, trwałość oraz niezawodność. Wzmacniacz przepływu ASCO serii 330 dostępny jest w wersjach ze stali nierdzewnej oraz aluminium. Unikalne cechy tego produktu zapewniają większą niezawodność oraz łatwiejszą obsługę i uruchomienie. Produkt ten uzupełnia szeroką ofertę elementów wykonawczych firmy Emerson obejmującą m.in. zawory elektromagnetyczne, filtro-reduktory oraz pozycjonery.

 Multiprojekt
Weintek cMT-HDMI
Multiprojekt Automatyka Sp. z o.o.

To niewielkie urządzenie realizuje funkcje klasycznego interfejsu człowiek – maszyna (HMI). Do wyświetlania wizualizacji służy zewnętrzny monitor lub telewizor podłączony kablem HDMI. Wysoka rozdzielczość (1920x1080px) pozwala na tworzenie bardzo szczegółowych wizualizacji. Lokalny monitor to tylko jeden z trybów pracy. Dodatkowo, dzięki bezpłatnej aplikacji możemy użyć zewnętrznych urządzeń przenośnych takich jak smartfon, tablet czy też laptop. Zdalny użytkownik może sterować procesem na równych prawach jak użytkownik lokalny lub mieć ograniczoną funkcjonalność. Rozwiązanie szczególnie cenione w aplikacjach wymagających dużych ekranów (ponad standardowe 15-cali), ale jednocześnie ekonomiczne dzięki możliwości zastosowania wyświetlacza dowolnego producenta. Funkcjonalność, która powoduje, że nasze urządzenie wyróżnia się na tle konkurencji to oprócz powyższych cech także:
 • możliwość wyświetlania obrazu z kamer IP;
 • odtwarzanie filmów (np. instruktażowych);
 • użycie smartfona jako skanera kodów kreskowych i QR;
 • eksport danych procesowych do zdalnej bazy danych mySQL;
 • obsługa protokołów przemysłowego Internetu Rzeczy: MQTT i OPC UA;
 • obsługa monitorów dotykowych wybranych producentów;
 
 Phoenix Contact
TERMITRAB complete
Phoenix Contact Sp. z o o.

TERMITRAB complete:  rodzina ograniczników przepięć stosowanych do ochrony obwodów AKP wszędzie tam, gdzie zajętość miejsca jest bolączką. Zawarte w niej wykonania umożliwiają ochronę nawet do 572 torów sygnałowych na jednym metrze szyny montażowej.
Zalety tej rodziny:  wąskie moduły 3,5 oraz 6,2 mm, pionowe rozłączniki, wykonania z wtykami, różne wersje napięć i obwodów, oraz certyfikaty GL, UL, IECEx i ATEX które są dostępne. Prewencyjne badanie wkładek zgodnie PN-EN 62305-3, przy pomocy CHECKMASTER 2.

 


Phoenic Contact
Sterownik z PLCnext Technology
Phoenix Contact Sp. z o.o.

Wydajny PLCnext Control to pierwszy sterownik z serii PLCnext Technology. Otwarta platforma sterowania umożliwia realizację projektów automatyki bez ograniczeń wynikających z systemów firmowych. Można stosować dowolne preferowane języki programowania i narzędzia programistyczne tj. PC WORX ENGINEER / Eclipse (C++). Typowa dla sterowników PLC wydajność czasu rzeczywistego i spójność danych również do języków wysokiego poziomu i kodu opartego na modelach.
Bezgraniczna elastyczność dzięki szybkiej i prostej integracji oprogramowania Open Source, aplikacji i przyszłościowych technologii. Inteligentne włączenie do sieci poprzez podłączenie do chmury oraz integrację aktualnych i przyszłych standardów komunikacyjnych. Szybkie programowanie: kilku programistów może pracować niezależnie od siebie w różnych językach programowania. 

5. URZĄDZENIA POMIAROWE I CZUJNIKIEldar
EM58 TA – enkoder absolutny z wyjściem analogowym z funkcją uczenia
Eldar

Wieloobrotowy enkoder absolutny z programowalnym wyjściem analogowym. Bardzo przyjazna funkcja uczenia enkodera realizowana za pomocą dwóch przycisków: START i STOP pozwala na określenie zakresu pomiarowego w bardzo prosty sposób (maks. 16 384 obroty). Enkoder posiada 16-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy. Wyjścia do wyboru: 0-5V, 0-10V, ±5V, ±10V, 4-20mA, 0-20mA, 0-24mA. Dodatkowe wyjście sygnalizacji wystąpienia błędy enkodera (tylko dla wyjść prądowych). Dostępny jest w wykonaniu z wałem pełnym i drążonym. Wysoki stopień ochrony (IP67).

 Kubler
Enkoder wieloobrotowy SENDIX 5888 PROFINET IO
Kubler Sp. z o.o.
 • Posiada tryb izochroniczny IRT (praca w czasie rzeczywistym - czas cyklu ≤1 ms)
 • Łatwe ustawianie wstępnej wartości za pomocą bitu kontrolnego
 • Aktualizacja oprogramowania układowego umożliwia łatwe przeprogramowania bez konieczności demontażu enkodera (poprzez magistralę Profinet)
 • Wysoki stopień IP67 oraz  wytrzymała konstrukcja obudowy. Temp. pracy -40°C do +85°C
 • Na zapytanie wersje odporne na spray wody morskiej oraz EX2/22
 
 


Pepperl+Fuchs
Czujniki serii SmartRunner
Pepperl+Fuchs Sp. z o.o.

SmartRunner Matcher jest nastawiony na sygnalizowanie odchyleń od zaprogramowanego konturu wzorcowego. Na podstawie porównania profili czujnik weryfikuje poprawność konturu obiektu i jego położenia. Profil wzorcowy można łatwo zaprogramować za pomocą funkcji uczenia. Jeśli rozpoznany profil jest taki sam jak wzorcowy lub dostatecznie do niego podobny, generowany jest sygnał „dobry”. Jeśli profile się różnią, czujnik wizyjny wysyła sygnał „zły”. Zapewnia to niezawodność działania chwytaków robotów i zapobiega nieplanowanym przestojom oraz uszkodzeniu cennych produktów.
SmartRunner Detector został zoptymalizowany pod kątem wysokiej precyzji monitorowania oraz wykrywania małych lub przezroczystych obiektów. Linia światła laserowego z czujnika wizyjnego jest kierowana na wymagane tło i programowana.Czujnik do monitorowania obszaru wykrywa każde odchylenie w wyznaczonej strefie wykrywania — nawet obiekty odbijające światło, sprawiając, że są niewidoczne dla kamery. Wyniki wykrywania są zawsze wiarygodne, ponieważ SmartRunner Detector ocenia położenie linii światła laserowego na obiekcie i na tle.

 


SEM
MP240
SEM

MP240 monitoruje stan linii produkcyjnej i wyświetla na ekranie LED informacje o stanie procesu. OEE i inne wybrane wskaźniki produkcyjne wyświetlane są w czasie rzeczywistym. Umożliwia rejestrowanie przebiegu pracy i wskaźników potrzebnych do analizy efektywności osiąganej przez poszczególne brygady i produkty.
Tworzy statystyki wybranych przez użytkownika parametrów. Jest wyposażony w webserwer, można go więc obsługiwać przez LAN/WWW z dowolnej lokalizacji, przy pomocy przeglądarki internetowej.

 


Turck
Czujnik laserowy z komunikacją IO-Link Q4XTKLAF300-Q8
Turck Sp. z o.o.

Wszechstronny, wytrzymały dalmierz laserowy, który oferuje świetne parametry oraz dokładność na poziomie +/- 0.5mm.
Czujnik zapewnia dokładny pomiar od 25 do 300 mm. Czujnik nie traci dokładności i zasięgu niezależnie od koloru i tekstury powierzchni badanego elementu, problemu nie sprawia nawet kolor czarny. Idąc z duchem czasu, czujnik wyposażony został w komunikację IO-Link. Tryb „Dual Teach” pozwala na jednoczesne sprawdzanie odległości oraz kontrastu, co jest idealnym rozwiązaniem w aplikacjach gdzie chcemy wykluczyć błąd spowodowany wysokością bądź odcieniem koloru elementu. Dodatkowo pozwala to na detekcję obiektów przeźroczystych bez potrzeby stosowania lusterka.
Czujnik posiada odporną na wibracje metalową obudowa IP69K posiadającą niezbędne certyfikaty  do przemysłu spożywczego. Programowanie czujnika jest intuicyjne i łatwe dzięki trzem przyciskom oraz cztero znakowemu wyświetlaczu. Dodatkowo wyświetlacz daje możliwość sprawdzenia bieżącej wartości pomiaru.
Komunikacja IO-Link ułatwia odczyt ustawień czujnika, jego programowanie oraz odczytywanie danych pomiarowych.

 


Turck
Czujnik serii LTF24IC2LDQ
Turck Sp. z o.o.

Wysokowydajne czujniki serii LTF wykrywają cele niezależnie od koloru, materiału lub połysku z odległości do 24 metrów, prosto lub pod kątem. Czujniki dostępne są w wykonaniach z wyjściami analogowymi i dwustanowymi, dwoma dwustanowymi oraz idąc z duchem czasu dostępne są w modelach z komunikacją IO-Link, co umożliwia zdalną konfigurację i monitorowanie w aplikacjach. Dwuliniowy, ośmioznakowy wyświetlacz i programowanie za pomocą przycisków, ułatwiających konfigurowanie, rozwiązywanie problemów i pomiar odległości w czasie rzeczywistym. Trwała obudowa IP67, wysoka odporność na światło i stabilna praca w różnych temperaturach zapewniają niezawodne działanie w trudnych warunkach. Czujnik ma również zaawansowane oprogramowanie, pozwalające nam na ustawianie opóźnień czasowych, zaawansowanych trybów pomiaru, ustawienie trybu „master i slave” co pozwala uniknąć nam zakłóceń przy pracy kilku urządzeń.

 


VIMS
VS-4 vibro concept
VIMS Sp. z o.o.

Technologia Plug&Predict®, podłącz urządzenie i natychmiast przewiduj awarie;
 • Urządzenie w pełni gotowe do podłączenia, dostarczane wraz z elementami montażowymi, czujnikami oraz jednostką centralną;
 • Kompatybilny z zakładowym systemem: Siemens, Rockwell Automation, ABB, Mitsubishi, Schneider, B&R oraz innymi
 • Asystent poziomu alarmowego sugerujący optymalne poziomy alarmowe do aktualnego stanu maszyny
 • Identyfikacja użytkownika- 3 poziomy uprawnień: GOŚĆ, OPERATOR, ADMINISTRATOR
 • Łatwa obsługa, dzięki kolorowemu panelowi dotykowemu;
 • Możliwość zapisu i pobrania danych gęstopróbkowanych do dogłębnej analizy
 • Dostęp zdalny – aplikacja mobilna;
 • Zgodność z normą ISO 20816 (10816-3).
VS-4 to nowy system monitoringu drgań wykorzystujący bogatą funkcjonalność, przełomową łatwość obsługi, dzięki panelowi dotykowemu oraz technologię Plug&Predict®, która zapewnia maksimum korzyści przy minimalnym zaangażowaniu Użytkownika, niezwykle prostej instalacji i niskim koszcie sprzętu.
 

Reklama