Pokaż menu

Firmy z okładek

Befared  Napędy i SterowaniePepperl+Fuchs  FESTO

Reklama

Współpraca

Wysoki moment obrotowy w jeszcze mniejszym opakowaniu
Nowe silniki momentowe z serii QTR65 i QTR78 od holenderskiego producenta Tecnotion.

Firma Tecnotion przedstawia nową serie silników momentowych o wyjątkowo wysokiej gęstości mocy. Nowe silniki o średnicach 65 mm i 78 mm zapewniają moment nominalny do 4,75 Nm oraz moment szczytowy do 12,23 Nm. Pozwalają tym samym wykorzystać wysoki moment obrotowy w jeszcze mniejszych aplikacjach z zachowaniem opcji przepustu kablowego.

Główny nacisk przy projektowaniu, nowych silników momentowych z serii QTR 65 i 78 mm kładziony był na niską wysokość osiową i wysoką wartość momentu obrotowego, znaną już z istniejących silników Tecnotion QTR. Specjalna konstrukcja rotora pozwala na uzyskanie dużej średnicy wewnętrznej – dzięki temu możliwe jest stworzenie dużej średnicy przepustu kablowego przebiegającego przez środek silnika. Dla każdej średnicy dostępne są cztery różne wysokości. Dlatego małe silniki QTR pasują do szerokiej gamy aplikacji, w tym: robotów, małych stołów obrotowych, narzędzi medycznych, „5” osi w maszynach portalowych oraz innych zastosowaniach automatyzacyjnych.

Silniki QTR 65 i QTR 78 mają konstrukcję bezszczotkową. Nie jest wymagana żadna przekładnia mechaniczna. Zakresy prędkości 410–6200 obr./min przy zaledwie 48 V.

Do największych zalet silników momentowych należą: brak konieczności stosowania przekładni i sprzęgieł i związany z tym brak luzów oraz wzrost dokładności; znaczący wzrost bezawaryjności; bardzo cicha praca; opcja przepustu kablowego oraz zdecydowanie mniejszy gabaryt niż w przypadku silników z przekładnią.

Tecnotion Sp. z o.o.  
www.tecnotion.com

Reklama