Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek

 
ptak warsaw expo ebm papst   
best crossbow deer hunting crossbow

Reklama

Współpraca

FORUM DIAGNOSTYKI już w maju!



W dniach 10–12 maja br. w Baranowie k. Poznania odbędzie się kolejna edycja Forum Diagnostyki.

Konferencja będzie okazją do udziału w szkoleniach, wymiany doświadczeń, poznania nowości produktowych i nawiązania nowych znajomości w branży UR.

Tematyka wiodąca XXX Forum to między innymi: prądy pasożytnicze/błądzące /łożyskowe: przyczyny, rozpoznawanie, zapobieganie, przykłady uszkodzeń; drgania podsynchroniczne – problemy drgań samowzbudnych i parametrycznych w maszynach wirnikowych; najlepsze praktyki inżynierskie na rzecz systemów nadzoru dla maszyny, instalacji, przedsiębiorstwa, dowolna tematyka diagnostyczna zgłoszona z wyprzedzeniem przez uczestników.

Będzie też miała miejsce demonstracja najnowszych systemów światowego lidera z zakresie produkcji i wdrożeń systemów nadzoru.

Konferencja jest adresowana do Specjalistów pracujących: w Zakładowych Laboratoriach Diagnostyk i Badań Nieniszczących, w Wydziałach Zarządzania Majątkiem/Utrzymania Ruchu, w Wydziałach Przygotowania Remontów, w Wydziałach Automatyki (odpowiedzialnych za systemy zabezpieczeń), w Wydziałach Produkcyjnych (odpowiedzialnych za proces), w Wydziałach IT (odpowiedzialnych za interfejsowanie systemów, cyberbezpieczeństwo), jako Specjalistów ds. Maszyn, a także będących Konstruktorami maszyn i urządzeń.

CELE FORUM DIAGNOSTYKI
  1. Podnoszenie wiedzy z zakresu diagnostyki stanu technicznego maszyn i urządzeń, a także diagnostyki i optymalizacji realizowanych procesów produkcyjnych.
  2. Prezentacje metod wzorowego projektowania systemów wspomagania zarządzania majątkiem oraz analiz efektywności ich wykorzystania (z uwzględnieniem poziomu monitorowania i diagnostyki), a także optymalizacja systemów UR.
  3. Umożliwienie prezentacji/upowszechnienia wyników badań diagnostycznych prowadzonych przez Zakładowe Zespoły Diagnostyczne oraz niezależne Serwisy Diagnostyczne.
  4. Umożliwienie bezpośredniej wymiany doświadczeń specjalistom służb odpowiedzialnych za nadzór maszyn i urządzeń z różnych zakładów.
  5. Prezentacja strategii i dokonań zakładów w zakresie zabezpieczenia, monitorowania i diagnostyki stanu technicznego użytkowanego parku maszynowego.
  6. Prezentowanie i dyskusja problemów diagnostycznych, których jednoznaczne rozwiązanie wykracza poza możliwości Zakładowych Zespołów Diagnostyki, Służb Utrzymania Ruchu oraz Serwisów Diagnostycznych.
  7. Upowszechnianie nowoczesnych metod wspomagania zarządzania stanem technicznym maszyn i urządzeń, a także diagnozowania i optymalizacji procesów w reżimie online.
  8. Upowszechnianie wiedzy na rzecz poprawności interfejsowania systemów nadzoru stanu z innymi zakładowymi systemami cyfrowymi, także z wykorzystaniem Internetu Przemysłowego oraz z zapewnieniem bezpieczeństwa cybernetycznego.
  9. Prezentacja nowych możliwości i efektów prac diagnostycznych przez specjalizowane serwisy diagnostyczne, włączając w to także realizację diagnostyki „na odległość”.
  10. Wspomaganie doboru i projektowania systemów nadzoru i oceny stanu technicznego majątku stosownie do realizowanej strategii Utrzymania Ruchu na poziomie instalacji, przedsiębiorstwa lub grupy przedsiębiorstw przynależących do jednego koncernu.
  11. Kształcenie w zakresie metod optymalnego interfejsowania systemów klasy CMMS (Computerised Maintenance Management Systems – Skomputeryzowane Systemy Zarządzania Utrzymaniem Ruchu) z systemami klasy ERP (Enterprise Resource Planning – Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa), wykorzystywanymi dla zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa.

Wszelkie szczegóły informacyjne są dostępne w biurze Forum drogą kores­pondencyjną: Forum.Diagnostyki@op.pl; biuletyn@forumdiagnostyki.pl; oraz telefonicznie: 601 710 700.

 

Reklama