Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek

 
ptak warsaw expo  ebm papst ebm papst  
best crossbow deer hunting crossbow

Reklama

Współpraca

PRODUKT ROKU 2014/2015



Produkt roku 2014/2015
Patronat:
Katedra Automatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH,
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
 
Wyniki konkursu

1. NOWE MASZYNY I TECHNOLOGIE

ASCO
ASCO Numatics Sp. z o.o.
Wyspa zaworowa z elektroniką G3 do sterowania pneumatycznymi elementami wykonawczymi

Pneumatyczne wyspy zaworowe firmy ASCO Numatics mogą występować z systemem komunikacji polowej (elektroniką G3). Wyspy wyposażone w system komunikacji G3 mogą mieć zainstalowane oprogramowanie do współpracy z jednym z protokołów komunikacyjnych. Każdy moduł posiada swój wyświetlacz ułatwiający w znacznym stopniu komunikację i szybką diagnostykę w przypadku uszkodzenia. Wyświetlacze na modułach redukują około 75% czasu użytego do początkowej konfiguracji wyspy, gdyż łatwo diagnozujemy zwarcia, zły kontakt lub poziom zasilania.


***
Pepperl+Fuchs
Pepperl + Fuchs Sp. z o.o.
PGV System pozycjonowania do śledzenia pojazdów sterowanych automatycznie

Kolorowa farba lub taśma wyznacza trasę, kody Data Matrix umożliwiają pozycjonowanie bezwzględne, a kody sterujące informują o zbliżających się zakrętach lub łukach –  system pozycjonowania PGV to jedyny dostępny na rynku produkt oferujący w jednym urządzeniu funkcje nawigacji, śledzenia i przesyłania informacji zwrotnych o położeniu dla pojazdów sterowanych automatycznie


***
Phoenix Contact
Phoenix Contact Sp. z o.o.
Przemysłowy komputer PC-VL PPC 3000-2400184

Przemysłowy komputer panelowy (PPC) ze stopniem ochrony IP65 (przód) oraz IP20 (tył), konstrukcją bez wentylatora i procesorem Intel® Core™ i3-4010U. Do 16 GB RAM. Opcje pamięci masowej CFast®, HDD i SSD. Dostępne gniazda rozszerzające PCI.
Komputer Valueline ma możliwość wyboru procesora, wyświetlacza, pamięci danych, RAM, gniazd PCI, kart CFast® i metody montażu. Do wyboru są ekrany dotykowe o wielkościach od 12 do 24” – zarówno 4:3, jak i 16:9 full HD. Praca w temperaturach od –20 do 50 st C.

 
2. POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA

ASCO
ASCO Numatics Sp. z o.o.
Zawór pneumatyczny E290 z certyfikatem SIL2

Zawór pneumatyczny E290 z certyfikatem SIL2 spełnia wymagania Dyrektywy 97/23/EC dla wyposażenia pneumatycznego, kategoria 1 (DN > 25) lub artykuł 3.3 (DN ≤ 25). Zawór zapewnia duże natężenia przepływu dzięki kątowej konstrukcji korpusu. Zawory E290 z certyfikatem SIL2 znajdują swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu takich jak: przemysł chemiczny, petrochemiczny,  czy farmaceutyczny. Certyfikat SIL podkreśla więc doskonałą jakość tego produktu, który spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa.


***
Phoenix Contact
Phoenix Contact Sp. z o.o.
Wielofunkcyjne przekaźniki bezpieczeństwa PSR-MXF

Wielofunkcyjne przekaźniki bezpieczeństwa PSR-MXF mogą monitorować do trzech różnych funkcji bezpieczeństwa w jednym urządzeniu. Oprócz funkcji, takich jak zatrzymanie awaryjne i drzwi bezpieczeństwa, mogą nadzorować również bariery świetlne oraz wyłączniki magnetyczne.
PSR- MXF umożliwia monitoring dwóch różnych obwodów bezpieczeństwa z odrębnymi funkcjami potwierdzenia oraz posiada możliwość przyłączenia nadrzędnego obwodu ochronnego np. wyłącznika bezpieczeństwa, który wyłącza oba obwody bezpieczeństwa w przypadku jego aktywacji.


***
RAControls
RaControls Sp. z o.o.

Programowalny przekaźnik bezpieczeństwa 440C-CR30
Programowalny przekaźnik bezpieczeństwa Guardmaster 440C-CR30 marki Allen-Bradley jest ekonomicznym i łatwo konfigurowalnym przekaźnikiem bezpieczeństwa idealnym do zastosowań wymagających od 4 do 10 obwodów bezpieczeństwa i kontroli do 5 stref niebezpiecznych. Wbudowany port komunikacyjny pozwala na łatwą współpracę z panelami operatorskimi Connected Components Workbench pozwala tworzyć, monitorować system bezpieczeństwa w tym samym środowisku co standardowy system automatyki.

 
3. NAPĘDY I SILNIKI

ABB
ABB Sp. z o.o.
Softstarty PSTX

Softstarty PSTX posiadają wbudowane styczniki obejściowe. Płytki drukowane powlekane warstwą ochronną, która zabezpiecza połączenia i elementy elektroniczne. Zapewnia to urządzeniu niewrażliwość na wilgoć, pył i atmosferę korozyjną. Komunikacja za pośrednictwem wszystkich popularnych protokołów (Modus RTU, Profibus, DeviceNet, Ethernet/IP, Modus TCP). Za pomocą FildbusPlug oraz Anybus. Modus wbudowany. Wśród innowacyjnych rozwiązań sofstarty posiadają kontrolę momentu, rozgrzewanie silnika, trzy rodzaje ograniczenia prądowego, funkcję czyszczenia pomp. Dodatkowo wśród opcji wyświetlacza jest licznik energii.


***
Eldar
P.P.U.H. “ELDAR” Dariusz Horiszny
Cylinder elektryczny  Ezi-Robo-MC

Ezi-Robo-MC są to cylindry elektryczne, które z powodzeniem mogą zastąpić siłowniki pneumatyczne. Precyzyjna śruba oraz napęd ze sprzężeniem enkoderowym o rozdzielczości 16 000 pozycji na obrót gwarantuje powtarzalność i precyzję pozycjonowania na poziomie ±0,01mm. Bazowanie Ezi-Robo-MC odbywa się za pomocą czujników krańcowych zabudowanych w obudowie cylindra. Istnieje również możliwość bezczujnikowego bazowania momentem. Prezentowane cylindry elektryczne posiadają też funkcję kontroli momentu co pozwala na utrzymanie stałej siły nacisku.


***
HF Inverter
HF Inverter Polska Sp. C.
Silniki EURA EVPM o klasie sprawności IE4 Super Premium

W porównaniu z dotychczasowymi silnikami trójfazowymi, seria EVPM cechuje się bardzo wysokimi parametrami technicznymi, kulturą pracy m.in. dzięki wysokiej sprawności energetycznej – spełnia wymogi klasy IE4 super premium – dynamice oraz kompaktowej budowie. EVPM to silnik synchroniczny z magnesami trwałymi (PMSM ang. Permanent Magnet Synchronus Motor) charakteryzujący się wyjątkowymi zaletami. Użycie magnesów trwałych zapewniło większą gęstość energii w stosunku do wielkości silników indukcyjnych. Jest tak, ponieważ w silnikach indukcyjnych, część prądu stojana jest zużywana do "wywołania" prądu wirnika w celu wytworzenia strumienia wirnika. Te dodatkowe prądy generują ciepło wewnątrz silnika, co oznacza straty. W silnikach EVPM strumień wirnika jest ustalony przez magnesy stałe na wirniku, co pozwoliło uzyskać dużą sprawność. Silniki EVPM wykorzystują magnesy trwałe, które są zamontowane na powierzchni wirnika. To sprawia, że silnik staje się magnetycznie "okrągły", a moment obrotowy silnika jest wynikiem siły reakcji między magnesami na wirniku i elektromagnesów stojana. Powoduje to optymalne wartości kąta siły elektromotorycznej, co jest uzyskiwane poprzez regulację prądu. Z punktu widzenia użytkownika silniki EVPM oferują połączenie cech napędu wykorzystującego bezszczotkowe silniki prądu stałego (BLDC) i zalety silnika indukcyjnego. Silniki dostępne są w zakresie mocy od 0,75 kW do 30 kW w dwóch prędkościach obrotowych: 1500 rpm i 3000 rpm. Przystosowane są do pracy z przemiennikami częstotliwości, które posiadają funkcje sterowania silników PMSM. Dzięki kompaktowej budowie, silniki EVPM posiadają mniejsze gabaryty od silników indukcyjnych. Można to stwierdzić na przykładzie silników EVPM o mocy 1,50 kW i wielkości obudowy 71M. Dla porównania – aby zapewnić taką samą moc, silniki indukcyjne dostępne są w obudowie 90S. Mniejsza wielkość obudowy silników serii EVPM (mniejszy wznios wału) przy zachowaniu tych samych parametrów mocy i momentu jak w silnikach indukcyjnych daje mniejszą bezwładność co poprawia dodatkowo sprawność całego układu napędowego. Dzięki swoim parametrom technicznym nowy produkt w naszej ofercie możemy ulokować pomiędzy standardowymi silnikami indukcyjnymi a serwo silnikiem.

 
4. SYSTEMY STEROWANIA PROCESAMI I UKŁADAMI

ASTOR
ASTOR Sp. z o.o.
Quick Panel +

QuickPanel+ to nowa seria paneli operatorskich przeznaczonych do obsługi małych i średnich systemów automatyki, z ekranami Multi-Touch od 7” do 15”. Łączą w sobie funkcjonalność View (wizualizacje, do 8000 zmiennych) i Control (5 języków
oprogramowania zgodnych z IEC). Obsługują też OPC Alarms&Events. Wyposażone są w CPU 1 GHz, interfejsy Ethernet, RS232/485, USB Host i Client, porty Audio oraz wbudowaną obsługę HTTP i FTP Server. Panele obsługują przeglądarkę wspierającą HTML5. Mają niewielkie rozmiary od 192 x 137 x 36 mm, temperaturę pracy 0–50°C oraz zabezpieczenie IP65.


***
Gabrypol
PHU Gabrypol Sp. J.Zdzisław Juszczyk Radomir Juszczyk
BLUESTER Bezprzewodowy system sterowania maszynami górniczymi

Bluester to bezprzewodowy system sterowania maszynami górniczymi. Zastosowanie technologii bluetooth i RFID daje możliwości dotąd niedostępne w kopalniach zagrożonych wybuchem. Bluester zwiększa mobilność operatora i podnosi bezpieczeństwo pracy na drogach transportowych. Pełni również funkcje kontrolne wymuszając stosowanie procedur bezpieczeństwa, a także obniżając koszty eksploatacji i serwisu. Projekt jest współfinansowany przez NCBiR oraz UE w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


***
VIX Autoomation
VIX Automation Sp. z o.o.
System Proficy HMI/SCADA iFIX 5.8 PL

System SCADA iFIX w najnowszej polskiej wersji językowej oferuje rozbudowane możliwości kontroli nad procesem jak i bezpieczne archiwizowanie krytycznych danych przemysłowych dzięki zintegrowanemu repozytorium. Dzięki wykorzystaniu technologii webowej użytkownicy oprogramowania mają dostęp do ekranów synoptycznych w dowolnym miejscu i czasie, również na urządzeniach typu tablet czy smartphone. Oprogramowanie zapewnia również integrację z systemami takimi jak MES czy ERP.

 
5. URZĄDZENIA POMIAROWE I CZUJNIKI

Biuro Inżynierski Maciej Zajączkowski
Biuro Inżynierskie Maciej Zajączkowski
Aplikacja GEN3t eDRIVE

GEN3t eDrive przeznaczony jest dla użytkowników testujących maszyny elektryczne na stanowiskach pomiarowych wyposażonych w komputer PC. Taka aplikacja wymaga zwykle 2 do 6 kanałów do pomiaru napięcia ±1 kV i prądu po stronie zasilania jak i inwertera oraz 2 wejścia pomiarowe dla sygnałów momentu i prędkości obrotowej. Bezpośrednie wejścia napięciowe ±1 kV o częstotliwości próbowania na poziomie 1 miliona próbek/ sek (~ 1 MS/s), zapobiegają błędom pomiarowym mogącym powstać przy próbowaniu sygnałów PWM.


***
Mitsubishi
Mitsubishi Electric Europe B.V – Oddział w Polsce
Czujnik siły 1F-FS001-W200

Jest to urządzenie służące robotom do pomiarów i kontroli siły, którą robot wywiera na obiekt. Jest to bardzo użyteczne w aplikacjach takich jak montaż i umieszczanie jednego elementu w drugim. Dzięki zastosowaniu czujnika siły na początku zadania kontrolujemy precyzyjnie siłę, aby nie uszkodzić powierzchni elementów, a gdy odpowiednia pozycja wkładania zostanie znaleziona robot wykonuje zadanie do końca z właściwą sztywnością. Możliwe zbieranie danych np. siły z synchronizacją z pozycją ramienia oraz wyświetlanie ich w formie graficznej.


***
WOBIT
P.P.H. WObit E.K.J. Ober s.c.
Profilograf laserowy

Urządzenie umożliwiające pomiar i akwizycję profilu nawierzchni jezdni w zakresie od 45 do 90 mm. Pozwala na zweryfikowanie stanu drogi określając głębokość kolein, spękania czy wystrzępienia. Akwizycja danych odbywa się w oparciu o kartę pamięci SD lub przy użyciu komputera PC wyposażonego w dedykowaną aplikację. Dane zapisywane są do pliku *.csv. Urządzenie ma zasilanie akumulatorowe, umożliwiające pracę w terenie. Pomiar wykonywany jest w jednym z dwóch trybów (zgrubny lub dokładny).  Aktualne parametry prezentowane są na wyświetlaczu urządzenia  MG-TAE1 znajdującym się na szafce sterującej.
 

Reklama