Pokaż menu

Firmy z okładek

Polaris Engineering  RS ComponentsNapędy i Sterowanie  PARTEX MARKING SYSTEMS Sp. z o.o.

Reklama

Współpraca

PRODUKT ROKU 2021Konkurs: Produkt Roku 2021

 


Patronat: Katedra Automatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH

Pliki do pobrania
Zgłoszenie do konkursu (pdf)
Regulamin konkursu (pdf)

Kontakt:
tel. 32 755 19 17
e-mail: redakcja.nis@drukart.pl

 
 

Produkty zgłoszone do konkursuNAPĘDY I SILNIKI

Nord Napędy Sp. z o.o.
Motoreduktor DuoDrive
DuoDrive to rewolucyjna koncepcja zintegrowanej przekładni i silnika w higienicznej, łatwozmywalnej obudowie. Konstrukcja łączy w sobie wysokowydajny silnik IE5+ i jednostopniową przekładnię walcową w jednym, wspólnym korpusie. Dzięki zoptymalizowanej wydajności systemu, dużej gęstości mocy i bardzo niskiemu poziomowi hałasu, jest szczególnie odpowiednia dla użytkowników z branży intralogistyki, przemysłu spożywczego i farmaceutycznego. Wraz z prostym uruchomieniem typu plug-and-play, kompletne rozwiązanie DuoDrive powoduje znaczne zmniejszenie całkowitego kosztu posiadania (TCO) w porównaniu z innymi systemami napędowymi.

 
Elmark Automatyka S.A.
Falownik wektorowy Unitronics UMI-B1
Urządzenie, które automatyzuje pracę samego automatyka. Jeszcze wygodniej, jeszcze wydajniej:
  • programuj i konfiguruj falownik w jednym oprogramowaniu;
  • dedykowane bloki drabinki i struktury w UniLogic skrócą 2-krotnie czas konfiguracji;
  • rozwiązanie plug&play da Ci gotowe i proste w obsłudze pulpity HMI do konfiguracji, sterowania i diagnostyki aplikacji niezależnie od poziomu zaawansowania użytkownika;
  • twórz gotowe konfiguracje parametrów w pamięci programu
 

Elmark Automatyka S.A.
Serwonapędy Unitronics
Sterowanie jednym ruchem nigdy nie było tak proste: otwórz i dostosuj do swojej aplikacji! Serwonapędy Unitronics to łatwa w konfiguracji i bezproblemowa w programowaniu linia serwosterowników oraz serwosilników.
Łatwość ich wdrożenia opiera się na:
  • gotowym kodzie Ready Motion, zgodnym z PLCOpen
  • wbudowanym narzędziom diagnostycznym
  • automatycznej konfiguracji CanOpen/EtherCAT
  • konfiguracji i programowaniu PLC, HMI, VFD w jednym środowisku UniLogic
  • gotowych bloczkach sterowania ruchem
 NOWE MASZYNY I TECHNOLOGIE

Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Zasilacz hydrauliczny CytroBox
Zasilacz hydrauliczny CytroBox łączy niewielkie wymiary i kompaktową budowę. Dotyczy to także zbiornika ze zoptymalizowanym odgazowaniem i przepływem. Dzięki symulacji CFD, objętość oleju udało się ograniczyć o 75% - z 600 do zaledwie 150 litrów. Chłodzone wodą silniki synchroniczne o wysokiej wydajności są nawet o 80% mniejsze w porównaniu do silników asynchronicznych.
Poziom hałasu generowanego przez zasilacz hydrauliczny CytroBox nie przekracza 75 dB (A) – nawet przy pełnym obciążeniu. Podobne jednostki zasilające emitują hałas na poziomie 85 dB (A).

 
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG
Nowoczesna, badawcza linia technologiczna do wytwarzania niskoemisyjnego, kompozytowego paliwa stałego
Linia wyposażona jest w: zestaw zbiorników i automatycznych dozowników, młyny, mieszalnik, prasę z wymiennymi walcami umożliwiającymi wytworzenie brykietu o różnej objętości, układ suszenia, zestaw przenośników, aparaturę kontrolno-pomiarową i automatykę. Linia umożliwia płynną zmianę parametrów procesu w zależności od zmiennych właściwości surowca, co dodatkowo ją wyróżnia.

 
Zakład Energoelektroniki TWERD Sp. z o.o.
Dwukierunkowy przekształtnik energoelektroniczny AC/DC typu BSI1000 przeznaczony do stosowania w magazynach energii elektrycznej
BSI1000 jest dwukierunkowym przekształtnikiem energoelektronicznym. BSI1000 kontroluje proces przetwarzania energii elektrycznej dostarczanej lub pobieranej z zasobnika energii (akumulatorów, superkondensatorów) i stanowi nieodłączny element każdego magazynu energii elektrycznej. BSI1000 umożliwia pracę magazynu w trybach on-grid i of-grid oraz balansowanie przepływem mocy pomiędzy fazami. Zastosowanie modułów mocy SiC oraz wysokoczęstotliwościowego transformatora separacyjnego umożliwiło uzyskanie stosunkowo niewielkich gabarytów oraz wysokiej sprawności. BSI1000 przeznaczony jest do zabudowy szafowej. Sterownik mfc1000/11 umieszczany jest poza obudową urządzenia.

 
VIMS Sp. z o.o.
Kolorowa kamera Iris M™
Kolorowa kamera Iris M™ zrewolucjonizowała sposób, w jaki firmy monitorują warte miliardy dolarów maszyny, linie technologiczne, konstrukcje i komponenty. Zamieniając każdy piksel w aparacie w czujnik przemieszczenia, Iris M wykonuje miliony pomiarów w ułamku sekundy i to bez fizycznego kontaktu z maszyną lub sprzętem. Po raz pierwszy będziesz mógł przeanalizować kolorowy obraz, precyzyjnie zidentyfikować przyczynę problemu i wyeliminować problem tam gdzie faktycznie występuje. Dzięki wizualizacji każdy najmniejszy ruch obecny w polu widzenia, możesz zobaczyć, co pozwala realnie zrozumieć wpływ drgań na komponenty maszyn. Dokonując pomiaru z wykorzystaniem usprawnionego algorytmu obliczeniowego otrzymujesz szczegółowe dane odnośnie charakterystyki drgań, amplitudy oraz częstotliwości. Iris M to system do codziennej kontroli stanu maszyn przemysłowych z możliwością dogłębnej analizy ich pracy.

 POPRAWA BEZPIECZENSTWAPepperl+Fuchs Sp. z o.o.
System czujników ultradźwiękowych USi-safety
System czujników ultradźwiękowych USi-safety stanowi przełom w zastosowaniach związanych z bezpieczeństwem. Czujniki można stosować zarówno w trudnych warunkach, w zapylonym środowisku, jak i na zewnątrz. Maszyny i pojazdy można niezawodnie zabezpieczyć za pomocą najnowocześniejszej technologii ultradźwiękowej i wszystkich zalet, jakie z niej wynikają.
Moduł ewaluacyjny zawiera dwa mikrokontrolery, które monitorują podłączone czujniki, ich własne elementy sprzętowe i siebie nawzajem, aby uzyskać pewność, że wszystkie podzespoły działają prawidłowo. Dzięki temu system jest odporny na pojedyncze usterki zgodnie z normą EN ISO 13849-1. Oprócz połączeń modułów czujników ultradźwiękowych oraz bezpiecznych, zabezpieczonych przed zwarciem i skrzyżowaniem monitorowanych wyjść OSD dostępne jest wejście dla czujnika temperatury oraz interfejs USB do parametryzacja za pośrednictwem komputera PC.

 
Centrum Hydrauliki DOH Sp. z o.o.
Stacja Redukcyjno-Zabezpieczająca PREREST-01/1
Stacja Redukcyjno–Zabezpieczająca PREREST-01/1 jest nowoczesnym urządzeniem służącym do zabezpieczenia, monitorowania, kontroli i regulacji parametrów ciśnienia i przepływu medium hydraulicznego przeznaczonym do pracy w podziemnych zakładach górniczych. W pełni zautomatyzowana stacja zabezpiecza układ ppoż przed kawitacją i zerwaniem strugi, stabilizuje ciśnienie na wyjściu eliminując wahania ciśnienia wejściowego oraz wpływ nagłych zmian przepływu podczas napełniania zbiornika podziemnego.

 SYSTEMY STEROWANIA PROCESAMI I UKŁADAMI
FATEK POLSKA Sp. z o.o.
P5150ZB
Kompaktowy panel HMI z nowoczesnym designem, posiadający możliwość integracji ze sterownikiem różnych wielkości. Jego wykonanie pozwala na zastosowanie dodatkowych rozszerzeń do sterownika znacznie rozszerzając jego możliwości. Opcja dostosowania wielkości danego sterownika pozwala na zastosowanie sprzętu konkretnie pod daną aplikacje.

 
Multiprojekt Automatyka sp. z o.o.
Panel operatorski HMI cMT2108X2
Panel operatorski HMI cMT2108X2 to 10-calowy ekran dotykowy z dużą rozdzielczością (1024x600px), która daje swobodę w umieszczaniu szczegółowych grafik obiektu sterowania.4GB pamięci pomieści jednocześnie skomplikowane plansze synoptyczne oraz wiele danych próbkowanych przez długie okresy czasu. Dostęp do danych z alarmami i zdarzeniami jest możliwy np. przez protokół FTP.  
Łączenie z urządzeniami sterowania ułatwiają porty Ethernet a także standardowe porty szeregowe. Istnieje możliwość podłączenia dedykowanej karty sieciowej WiFi (model M02) z zewnętrzną anteną magnetyczną, którą można umieścić na zewnątrz metalowej szafy, aby zwiększyć zasięg. Karta ta może działać także w trybie AccessPoint, co eliminuje konieczność stosowania dodatkowych urządzeń.  Z wizualizacji możemy też korzystać zdalnie przez dedykowane oprogramowanie na tablecie lub telefonie, a także przez przeglądarkę www.

 URZĄDZENIA POMIAROWE I CZUJNIKIBalluff Sp. z o.o.
BCM0002 (BCM R15E-002-DI00-01,5-S4)
Czujnik BCM służy do wskazywania anomalii w pracy napędów. Jego podstawową rolą jest praca ciągła i kontrola poziomu wibracji w długiej perspektywie czasowej. Na podstawie pomiarów można zbudować trend, który wskaże zmiany zachodzące w kondycji urządzeń podczas całego okresu eksploatacji.
Czujnik mierzy wibracje w trzech osiach w zakresie od 2 do 3200Hz oraz warunki środowiskowe takie jak temperatura, wilgotność i ciśnienie.
BCM posiada predefiniowane profile danych min. pomiary wartości skutecznych i szczytowych prędkości wibracji, przyspieszania wibracji oraz pomiar warunków środowiskowych, a także predefiniowane typy maszyn zgodne z normą ISO 10816-3.

 

ELMODIS Sp. z o.o.
Charakterystyka produktu (znamiona innowacyjności):
System Elmodis jest inteligentnym rozwiązaniem do monitorowania stanu technicznego urządzeń wirnikowych napędzanych silnikami elektrycznymi. System w oparciu o pomiar prądu i napięcia z linii zasilających silnika elektrycznego, w połączeniu z innymi parametrami fizycznymi (ciśnieniem, temperaturą) tworzy wiarygodne, dokładne informacje pozwalające na podejmowanie lepszych decyzji operacyjnych i serwisowych. Urządzenia brzegowe z wbudowanymi zaawansowanymi algorytmami uczenia maszynowego mierzą, integrują i przetwarzają dane w czasie rzeczywistym, a następnie przesyłają kluczowe wskaźniki do serwera w chmurze gdzie odbywa się przetwarzanie AI i generowanie raportów.

 Endress+Hauser Polska Sp. z o.o.
Przepływomierz Proline Promag W 800
Przepływomierz Proline Promag W 800 jest dedykowany do pracy w rozległych sieciach dystrybucji wody, gdzie jest idealnym rozwiązaniem do pracy w odległych lokalizacjach bez infrastruktury komunikacyjnej oraz zasilania. To pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku, posiadające zintegrowany moduł (GSM/LTE) oraz adaptacyjny tryb pomiaru, umożliwiający nieprzerwaną pracę urządzenia nawet do 15 lat. Promag W 800 nie wymaga odcinków prostych, a także umożliwia detekcję wycieków w rurociągach dzięki funkcji detekcji niskich przepływów oraz opcjonalnemu przetwornikowi ciśnienia.

 

Hansford Sensors Sp. z.o.o.
URZĄDZENIA POMIAROWE I CZUJNIKI
HS-517 to nowa seria wyświetlacza obiektowego, dla zastosowań ogólnych i iskrobezpiecznych, zaprojektowana do współpracy z serią czujników drgań HS-420I - z wyjściem 4-20mA, a także dostępna dla nieiskrobezpiecznych czujników serii HS-420. Jedną z kluczowych cech jest czytelny wyświetlacz LED, wskazujący aktualne wartości pomiarowe i opcjonalne przekaźniki, wyzwalane przekroczeniem poziomu ostrzeżenia/alarmu. Możliwy jest błyskawiczny montaż tymczasowy lub na stałe, poprzez przelotowe złącze M12, gdzie wyświetlacz pracuje jako szeregowy element, zasilany z  pętli 4..20 mA. Wyświetlacz można obracać o 330°, a złącze o 300°, co umożliwia łatwe dopasowanie położenia wyświetlacza, nawet gdy jest zamontowany pod kątem, w nietypowej pozycji. Wyświetlacz może być używany w strefach iskrobezpiecznych z aprobatą europejską i jest zabezpieczony w stopniu IP65.

 
SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.
Data Logger & Panel Utrzymania Ruchu
Data Logger & Panel Utrzymania Ruchu to skuteczny monitoring procesu i kondycji maszyn nawet na Twoim PC.
Monitorując tylko wybrane parametry falowników (PUR- poziomy obciążeń, stany wejść/wyjść etc.) oraz dane z czujników na urządzeniach (DL- drgania, temperatura oleju etc.) uzyskamy wystarczające informacje o procesie produkcyjnym i kondycji maszyn dla podjęcia ewent. Decyzji o działaniach korekcyjnych czy prewencyjnych. Przemyślany zestaw do monitorowania wielkości elektrycznych i mechanicznych oparty jest o standardowe funkcjonalności „Scope” falowników SEW oraz autorskie oprogramowanie specjalistów SEW-EURODRIVE Polska.
Pakiet DL&PUR stworzony na potrzeby serwisu i działów utrzymania ruchu- Get by SEW!

 

Reklama