Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek

 
ptak warsaw expo ebm papst sap weld B&RSEW EURODRIVE

Reklama

Współpraca

Większa produktywność dzięki robotom Delta
Firma B&R zintegrowała roboty Codian D2, D4 i D5 ze swoim systemem automatyzacji. W rezultacie bardzo precyzyjne aplikacje pick-and-place mogą być teraz wdrażane w krótkim czasie.

Adaptacyjne i elastyczne koncepcje produkcji i logistyki oraz małe wielkości partii sprawiają, że konieczne jest szybkie reagowanie na zmieniające się wymagania. Rozszerzenie automatyzacji o roboty ma zatem sens. Aby zminimalizować nakład pracy producenta maszyn, firma B&R zintegrowała w swoim systemie automatyzacji siedem serii robotów Codian Delta. Dzięki temu klient ma jednego dostawcę sterowników i środowiska programistycznego, a także robotów. Ponieważ jeden sterownik może kontrolować zarówno maszynę, jak i robota, często nie ma potrzeby stosowania szafy sterowniczej robota. Zmniejsza to powierzchnię zajmowaną przez system.

Szybkość i wszechstronność
Roboty Codian umożliwiają sortowanie, montaż lub układanie produktów na przenośnikach taśmowych z prędkością do 60 m/min. Spektrum obejmuje zarówno bardzo małe roboty o udźwigu do 1,5 kg i minimalnym zakresie roboczym od 500 mm do 2100 mm, które nadają się również do ograniczonych warunków instalacji, jak i większe modele o udźwigu do 35 kg, a nawet 125 kg. Umożliwia to wykonywanie zadań pick-and-place nawet z ciężkimi produktami. Dostępne są specjalne wersje higieniczne do pakowania podstawowego w przemyśle spożywczym i napojów.

B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
A member of the ABB Group

br-automation.com

 

Reklama