Darmowe wsparcie ze strony EIT Manufacturing
Jesteś innowatorem w branży produkcyjnej, naukowcem lub studentem, albo przedsiębiorcą? Bardzo prawdopodobne, że zainteresuje Cię oferta darmowego wsparcia ze strony EIT Manufacturing
EIT Manufacturing to partnerstwo kilkudziesięciu instytucji, współfinansowane przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT) – niezależny organ UE powołany dla umożliwienia innowatorom przekształcania ich najlepszych pomysłów w produkty, usługi i miejsca pracy w Europie.
Promocją EIT Manufacturing i jej oferty w Polsce zajmuje się EITM RIS Hub, prowadzony przez Sieć Badawczą Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, gdzie przedsiębiorcy zainteresowani innowacjami produkcyjnymi mogą bezpłatnie otrzymać konsultacje jak korzystać z projektów i funduszy EITM.
Filary EIT Manufacturing:
- elastyczne systemy produkcyjne dla konkurencyjnej produkcji;
- systemy o niskim śladzie środowiskowym i gospodarka o obiegu zamkniętym na rzecz ekologicznej produkcji;
- cyfrowe i współpracujące rozwiązania dla innowacyjnych ekosystemów produkcyjnych;
- współpraca człowiek–maszyna na rzecz produkcji zrównoważonej społecznie.
- EIT Manufacturing realizuje swoją misję w trzech obszarach:
- edukacja (programy magisterskie i doktoranckie, szkolenia zawodowe, platforma szkoleniowa skills.move, programy kierowane do młodzieży i szerszej grupy odbiorców);
- innowacje (łączenie partnerów ekosystemu innowacji, ułatwianie wprowadzania technologii innowacyjnych na rynek, poszukiwanie użytkowników końcowych);
- wspieranie firm (łączenie i kojarzenie firm, występowanie w charakterze partnera strategicznego i inwestora, ułatwianie szerokiej współpracy z instytucjami UE).
Regionalny System Innowacji (RIS) łączy trzy ww. obszary i adresowany jest do regionów o umiarkowanym lub niskim poziomie innowacyjności, do których należy m.in. Polska.
Już niedługo zaprosimy do składania wniosków w głównym konkursie EIT Manufacturing Call for Proposals!
Koordynator: Krzysztof Lipiec
krzysztof.lipiec@piap.lukasiewicz.gov.pl
+48 667 707 262, +48 22 874 00 18
Ekspert: Ewa Dargiewicz
ewa.dargiewicz@piap.lukasiewicz.gov.pl
+48 603 751 479, +48 22 874 00 18
A może chcesz rozwijać swoje innowacyjne technologie i wdrażać je na rynkach europejskich? Zajmujesz się technologiami produkcji, sztuczną inteligencją, przetwarzaniem w chmurze, fotoniką lub inteligentnymi sieciami i usługami? Jeśli tak zapraszamy do Branżowego Punktu Kontaktowego Przemysł 4.0, działającego przy Łukasiewicz – PIAP.
- Prowadzimy indywidualne konsultacje i szkolenia grupowe, podczas których odpowiadamy na wszystkie pytania związane z partnerstwami europejskimi i Horyzontem Europa;
- Pomagamy w znalezieniu międzynarodowych partnerów do projektów europejskich;
- Reprezentujemy polskie podmioty na forum międzynarodowym;
- Organizujemy wydarzenia matchmakingowe, networkingowe i brokerskie w Polsce i za granicą;
- …i wiele innych!
Z naszego nieodpłatnego wsparcia mogą skorzystać: przedsiębiorstwa, startupy, uczelnie wyższe, jednostki naukowe, fundacje, stowarzyszenia, klastry oraz organizacje międzynarodowe.
bpkprzemysl@piap.lukasiewicz.gov.pl
Koordynator: Katarzyna Wiśniewska
katarzyna.wisniewska@piap.lukasiewicz.gov.pl
+48 693 695 005, +48 22 874 01 35
Ekspert: Paulina Jasińska-Zielińska
paulina.jasinska-zielinska@piap.lukasiewicz.gov.pl
+48 571 401 607, +48 22 874 01 35