Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek

 
  ptak warsaw expo   ebm papst   
best crossbow deer hunting crossbow

Reklama

Współpraca

Kluczowe aspekty wyboru szkoleń z zakresu automatyki przemysłowej


Umiejętność skutecznego operowania systemami automatyki staje się w przemyśle kluczowym elementem kariery zawodowej. Przy wyborze odpowiednich szkoleń warto skupić się na kilku znaczących czynnikach, które zapewnią efektywną naukę i rozwój umiejętności.




Aktualna dynamika zmian technologicznych sprawia, że szkolenie powinno być zorientowane na praktykę, uwzględniając najnowsze trendy w automatyce przemysłowej. Dlatego też podczas decydowania o wyborze miejsca kursów technicznych istotne znaczenie ma aktualność sprzętu dydaktycznego, na którym odbywają się ćwiczenia. W pierwszej kolejności należy upewnić się, że szkolenie obejmuje standardy, technologie i rozwiązania branżowe, które stosuje dany zakład pracy.

Szkolenia z zakresu sterowników logicznych PLC
Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems przygotowało blisko 70 szkoleń z zakresu automatyki przemysłowej, które odbywają się w specjalistycznych laboratoriach dydaktycznych. Szkolenia z zakresu programowania, diagnostyki, komunikacji sterowników logicznych Siemens SIMATIC S7 – 300/400/1200/1500 w środowisku STEP 7 i TIA Portal, a także szkolenia ze sterowników bezpiecznych Safety Integrated, podzielone są zazwyczaj na wielopoziomowe ścieżki rozwoju.
Przy wyborze tego rodzaju kursów kluczowe jest wyposażanie sal szkoleniowych w najnowsze rozwiązania Siemensa oraz wysoko wykwalifikowana kadra wykładowców z bogatym doświadczeniem praktycznym – to właśnie zapewnia EMT-Systems, które od 18 lat rozwija kompetencje pracowników największych zakładów przemysłowych w Polsce.
Podstawowe szkolenie z programowania sterowników Siemens SIMATIC S7-300/400 umożliwia zdobycie umiejętności w zakresie konfiguracji podstawowych projektów z wykorzystaniem sterowników PLC, pisania podstawowych programów oraz pracy w językach LAD, FBD, i STL. Uczestnicy kursu uczą się optymalizacji kodu w języku STL oraz diagnozowania błędów w programach stworzonych w tych trzech językach. Ponadto rozwijają zdolność samodzielnego radzenia sobie z różnorodnymi wyzwaniami. Szkolenie na drugim poziomie koncentruje się na zaawansowanych technikach programowania w języku tekstowym STL. Kursy z programowania sterowników PLC Siemens są szczególnie skierowane do specjalistów w dziedzinie utrzymania ruchu, automatyki, a także do elektryków i elektroników.









Szkolenia z zakresu środowiska programistycznego TIA Portal
– W związku z różnorodnością zagadnień, którym muszą sprostać automatycy działów integratorskich i utrzymania ruchu, warto zapoznać się ze Strefą Kompetencji TIA Portal – mówi Marcin Podsiadły, trener EMT-Systems. To miejsce, w którym każdy użytkownik sterowników SIEMENS będzie w stanie rozwijać umiejętności związane z rodzinami sterowników S7-1500/S7-1200 niezależnie od stopnia zaawansowania. Strefa obejmuje również szkolenie dedykowane użytkownikom klasycznego STEP7, którzy posiadają odpowiednie umiejętności, lecz brakuje im znajomości środowiska TIA Portal. Wspomniane szkolenie zawiera między innymi omówienie wszystkich pięciu języków programowania oraz wskazuje wszystkie różnice pomiędzy środowiskami.
Osoby posiadające doświadczenie w tym temacie mają możliwość kontynuacji zdobywania nowych umiejętności na kolejnych kursach, na których kursanci poznają narzędzia umożliwiające przechwytywanie zdarzeń diagnostycznych w oparciu o odpowiednie bloki przerwań diagnostycznych. Dodatkowo, na poziomie trzecim dostępne jest także szkolenie, które omawia systemy wymiany danych w oparciu o model TCP/IP, funkcje technologiczne niezbędne do konfiguracji regulatora PID, osi (pozycjonującej, prędkościowej), enkodera czy wyjść impulsowych. W trakcie szkolenia pokazywane są funkcje do zarządzania złożonymi typami danych – podsumowuje Marcin Podsiadły.

Ćwiczenia pod kontrolą
W nowoczesnych centrach szkoleniowych kursy z automatyki przemysłowej odbywają się w bogato wyposażonych laboratoriach, które umożliwiają uczestnikom zdobycie praktycznych umiejętności w kontrolowanym środowisku. Ćwiczenia na rzeczywistym sprzęcie przemysłowym i autorskich stanowiskach szkoleniowych EMT-Systems, obejmujących komponenty różnych producentów, pozwalają na bezpieczne eksperymentowanie z różnymi ustawieniami i sytuacjami, co jest kluczowe dla zrozumienia funkcji systemów automatyki.
Podczas szkoleń z podstaw automatyki, czyli z elektrotechniki i aparatury szaf sterowniczych, uczestnicy mają możliwość budowania i konstruowania od zera oraz możliwość popełniania błędów w bezpieczny sposób. Dzięki wyposażeniu w makiety szaf sterowniczych, specjalistyczne laboratorium EMT-Systems umożliwia podłączanie i odłączanie układów na dowolne sposoby za pomocą zarabianych na bieżąco przewodów (w standardowych placówkach edukacyjnych podłączanie układów zwykle wykonuje się za pomocą już gotowych przewodów).
Kursy prowadzone w taki sposób pozwalają skrócić czas niezbędny do zapoznania pracownika z zadaniami i problemami występującymi na stanowisku pracy.

Doświadczenie i renoma firmy szkoleniowej
Przed zapisaniem się na szkolenie warto również przeanalizować doświadczenie trenera prowadzącego kurs. Opinie uczestników z poprzednich edycji szkoleń mogą dostarczyć cennych informacji na temat jakości nauczania oraz praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy.
Ważne jest również skoncentrowanie się na aktualności i dokładności materiałów szkoleniowych, które otrzymują uczestnicy, zróżnicowanym i kompleksowym programie oraz uznanym certyfikacie, który może otworzyć nowe ścieżki zawodowe.
Tego rodzaju kompleksowość nie tylko dostarczy wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim umożliwi zdobycie praktycznych umiejętności niezbędnych w dzisiejszym wymagającym środowisku przemysłowym.



EMT-Systems Sp. z o.o.
ul. Bojkowska 35A, 44-00 Gliwice 
www.emt-systems.pl 

Reklama