Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek

 
ptak warsaw expo  ebm papst 
best crossbow deer hunting crossbow

Reklama

Współpraca

Modułowy system automatyki MOVI-C®
Jako lider techniki napędowej i rozwiązań do automatyzacji uważamy, że innowacyjność jest decydującym czynnikiem stanowiącym podstawę naszego zrównoważonego podejścia do opracowywania produktów, procesów i usług. Na każdym etapie działalności niezmiennie staramy się uwzględniać potrzeby  i wymagania naszych Klientów. Co więcej, jedynym sposobem, w jaki możemy osiągnąć cele środowiskowe i klimatyczne przy jednoczesnym zwiększeniu wartości naszej firmy jest zapewnienie oszczędnego wykorzystania zasobów w całym łańcuchu wartości.

Do dzisiejszych wyzwań należy coraz wyższy poziom automatyzacji oraz dynamiczne, cyfrowe modele biznesowe. Firmy zmagają się z rosnącymi wymaganiami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju i aspektami ekonomicznymi. Jednocześnie rosną wymagania Klientów, a zakłady produkcyjne w coraz większym stopniu odczuwają brak wykwalifikowanych pracowników. Czy to powód do zmartwień? W żadnym wypadku! Modułowy system automatyki MOVI-C® to dowód na to, że nie jesteśmy skazani na skomplikowane rozwiązania. Zapewniamy prostotę, elastyczność oraz szerokie spektrum funkcjonalności, a przy tym wszechstronne rozwiązania, które sprawdzają się zarówno w zastosowaniach decentralnych, jak również w szafach sterowniczych. To pewność i bezpieczeństwo dziś oraz w przyszłości.

MOVI-C® znaczy kompleksowość
Idea modułowego systemu automatyki MOVI-C® polega na tym, że wszystkie komponenty pochodzą od jednego producenta. Dotyczy to wszystkich możliwych urządzeń: od inteligentnych silników i falowników po zintegrowane napędy, sterowniki, oprogramowanie oraz intuicyjne narzędzia do projektowania. Wszystkie te komponenty stanowią doskonale zgrany zespół – niezależnie od tego, czy będą zintegrowane z silnikiem w instalacji decentralnej, montowane przysilnikowo czy instalowane w szafie sterowniczej. W każdym z tych zastosowań MOVI-C® oferuje identyczne warunki eksploatacji. Przy niepowtarzalnie dużym wyborze możliwych wariantów nasz system modułowy upraszcza i usprawnia Państwa procesy planistyczne i projektowe.

Niezależnie od Państwa potrzeb czy wymagań: MOVI-C® daje większą elastyczność i gwarantuje prostotę. Zapewnia przy tym więcej możliwości konstrukcyjnych i szybkie, przyszłościowe rozwiązania.

Gotowe do zastosowania na całym świecie
Od sterowania binarnego po komunikację opartą na sieci Ethernet – nasze systemy MOVI-C® można stosować we wszystkich nowoczesnych topologiach instalacji oraz komunikacji. Ponadto mogą być używane na całym świecie, niezależnie od branży czy gałęzi przemysłu. Tak samo produkty MOVI-C® zostały zaprojektowane do zastosowań w różnych zakresach napięć i częstotliwości oraz w różnych układach sieci. Całość uzupełnia duża liczba lokalnych certyfikacji dla różnych krajów przeznaczenia. Tym samym nasz system modułowy znajduje uniwersalne zastosowanie na całym świecie, a Państwo nie muszą się martwić o lokalne przepisy czy ograniczenia obowiązujące w miejscu przeznaczenia.

Od razu gotowe do eksploatacji, a przy tym łatwe w konserwacji
Od uruchomienia po utrzymanie maszyn – MOVI-C® zapewnia nowy rodzaj odciążania Państwa hali produkcyjnej. Naszym celem jest realizacja koncepcji Plug & Produce. Dzięki niej uruchomienie naszych systemów nigdy nie było łatwiejsze. I tak na przykład za sprawą cyfrowej integracji silników, która udostępnia wszystkie istotne dane, uruchomienie trwa kilka sekund. Ta technologia ułatwia nie tylko procedurę uruchamiania. Również podczas wymiany urządzenia sprawdza, czy podłączony został prawidłowy silnik.

Na marginesie: w przyszłości nie będą Państwo potrzebować tylu wariantów napędowych. Jest to możliwe dzięki uniwersalnej pozycji pracy, ustandaryzowanym wariantom, wysokiej obciążalności i szerokiemu zakresowi nastawczemu prędkości obrotowej. Dzięki temu już nie będą potrzebne duże magazyny na części zamienne, a personel odpowiedzialny za utrzymanie maszyn będzie miał mniej pracy. Jeszcze większe odciążenie zapewnią zoptymalizowane pakiety napędowe przeznaczone do stref mokrych lub opcjonalne pakiety ochronne PREMIUM przedłużające gwarancję.

Mają Państwo obawy o konserwację i naprawy? Tym już nie trzeba się dziś przejmować!

Gdy wszystkie komponenty do siebie pasują, wszystko staje się o wiele prostsze! To właśnie MOVI-C®!

MOVI-C® rozszerza cyfrowe możliwości
Wszystkie komponenty modułowego systemu automatyki MOVI-C® zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwić cyfryzację Państwa maszyn i gładko zintegrować produkcję z nowoczesnymi architekturami komunikacyjnymi. Każdy napęd dostarcza wszystkich niezbędnych informacji, zapewniając monitorowanie zmian.

Dane udostępniane są przy tym nie tylko przez falownik, ale pochodzą również bezpośrednio z motoreduktora. Jest to możliwe dzięki cyfrowej integracji silnika. W kontekście sprzętu i łączności MOVI-C® stanowi idealną podstawę dla naszych rozwiązań DriveRadar® w zakresie konserwacji prewencyjnej oraz monitorowania stanu. Aby zapewnić optymalne wsparcie wynikające ze współdziałania urządzeń z oprogramowaniem, stale rozwijamy nasze rozwiązania w tym zakresie.

Rezultat?
DriveRadar® pomaga zwiększyć dostępność, osiągnąć większą efektywność kosztową i stworzyć solidne podstawy dla przyszłościowych modeli biznesowych bazujących na analizie danych.

Dzięki MOVI-C® silniki są bardziej ekologiczne, a praca przyjemniejsza

Chcą Państwo oszczędzać więcej energii i redukować koszty jej zakupu? I to nie tylko na papierze, ale także w rzeczywistości?
Nasz system modułowy umożliwia osiągnięcie najwyższej efektywności energetycznej systemu, zapewniając osiągnięcie prawdziwego, zrównoważonego rozwoju i faktycznych oszczędności.

MOVI-C® stanowi nieocenione wsparcie również w zakresie bezpieczeństwa pracy. Od zintegrowanych z produktem funkcji bezpieczeństwa (np. STO lub SLS), przez uproszczenie instalacji dzięki bezpiecznej komunikacji lub podłączeniu elementów zatrzymania awaryjnego bezpośrednio do falownika, po profesjonalne doradztwo w zakresie bezpieczeństwa.

Dzięki MOVI-C® możemy zaoferować Państwu skalowalne rozwiązania, które idealnie spełniają oczekiwania.
Ponadto MOVI-C® sprawia, że codzienna praca Państwa personelu jest bardziej przyjemna. Nasze urządzenia są bowiem o 50% cichsze niż porównywalne, standardowe napędy. A dzięki ich kompaktowej konstrukcji montaż, wymiana oraz konserwacja są znacznie wygodniejsze i bardziej ergonomiczne.

Prostota dzięki kompatybilności
Sercem naszego systemu modułowego jest falownik decentralny


Spójne zastosowanie identycznej elektroniki w czterech rodzinach produktów:
 • jednolita integracja z rozwiązaniem w zakresie automatyzacji
 • prosta wymiana między produktami
 • zmniejszona liczba części zamiennych
 • inteligentne zabezpieczenie danych na potrzeby wymiany w razie awarii

Nasze systemy napędowe ze zintegrowanym falownikiem lub falownikiem montowanym przy silniku

Kompleksowo – decentralnie lub w szafie sterowniczej
Nie poprzestajemy na zdecentralizowanej technice napędowej. Nasi Klienci mogą korzystać z jej zalet w obrębie całej linii produkcyjnej. Platforma MOVI-C® gwarantuje również kompleksowość zarówno przy instalacji w szafie sterowniczej, jak również decentralnie. Dzięki temu istnieje możliwość wykorzystywania zalet każdego dostępnego rodzaju instalacji. Oczywiście z uwzględnieniem pełnej kompatybilności oprogramowania, uruchamiania oraz diagnostyki – od wspólnego panelu operatorskiego po pojedyncze parametry.

Uprościliśmy również planowanie maszyn:
 • zastosowanie tych samych modułów oprogramowania MOVIKIT® obsługujących standardowe funkcje zapewnia większą prostotę
 • zarówno w instalacji decentralnej, jak również w szafie sterowniczej – identyczna integracja z MOVISUITE® oraz z narzędziami do projektowania nowoczesnych systemów sterowania
 • duża elastyczność w planowaniu maszyn dzięki jednolitej możliwości połączenia wszystkich produktów za pośrednictwem decentralnego falownika

Decentralna technika napędowa MOVI-C®
Jednostka napędowa MOVIMOT® advanced. Inteligentna, elastyczna oraz oszczędna

Jednostka napędowa MOVIMOT® advanced to nasze uniwersalne urządzenie, które można optymalnie dostosować do indywidualnych potrzeb. Składa się z falownika decentralnego, energooszczędnego silnika asynchronicznego serii DRN... oraz opcjonalnej przekładni z naszego modułowego systemu przekładni.

Jednostka napędowa MOVIMOT® performance
Najnowsza technologia silników zapewniająca większą dynamikę i lepszą wydajność

Jednostka napędowa MOVIMOT® performance składa się z falownika decentralnego, silnika synchronicznego z magnesem trwałym serii CM3C... oraz opcjonalnej przekładni z naszego modułowego systemu przekładni.
 • wysoka dynamika przy niezwykle kompaktowych rozmiarach
 • duży potencjał oszczędności energii dzięki silnikowi wykonanemu w technologii IE5

Jednostka napędowa MOVIGEAR® performance
Jednostka napędowa MOVIGEAR® performance łączy w sobie falownik decentralny, silnik synchroniczny z magnesem trwałym oraz przekładnię walcową – wszystko zamknięte w jednej, bardzo kompaktowej obudowie.
 • lider kompaktowości oraz najwyższej wydajności systemowej urządzeń 3. generacji
 • niedościgniony pod względem wydajności systemowej
 • znacznie przewyższa wymagania klasy IE5 i zmniejsza straty nawet o 50% w porównaniu do specyfikacji normatywnych

Oszczędność energii
Na co zwrócić uwagę, aby była faktycznie możliwa?
Około dwie trzecie zapotrzebowania na energię w przemyśle pobierają maszyny wyposażone w napędy elektryczne. Nie bez powodu więc efektywność energetyczna jest priorytetową kwestią dla pracowników zajmujących się kwestiami zrównoważonego rozwoju. Osoby odpowiedzialne za finanse również interesują się tym tematem, ponieważ potencjalne oszczędności w tym zakresie są znaczne. Ale jaki jest najlepszy sposób osiągnięcia oszczędności energetycznych? Poniżej przedstawiamy krótki przewodnik po tym, na co szczególnie zwrócić uwagę.

Sprawność silnika (zgodnie z IEC 60034-30-1/2)
Efektywność energetyczna najmniejszej jednostki w maszynie: podział na klasy energooszczędności od IE1 (Standard Efficiency) do IE5 (Super Premium Efficiency) na podstawie znanych norm. MOVI-C® oferuje silniki spełniające wszystkie wymagania. Począwszy od nowoczesnych standardowych silników asynchronicznych serii DRN... po wysokowydajne rozwiązania silników w klasie IE5. Wszystkim Klientom, którzy nie tylko chcą spełniać wymagania obowiązujących norm, ale pragną zrobić jeden krok do przodu w kontekście oszczędzania energii, zalecamy MOVIGEAR® performance.

Obniża on bowiem wymagane przez normę maksymalne straty o kolejne 50%.

Sprawność systemu PDS (zgodnie z IEC 61800-9-2)
Zużycie energii nie zależy tylko i wyłącznie od silnika – na bilans wpływa również praca falownika i współdziałanie obu tych komponentów. Norma IEC 61800-9-2 ocenia efektywność energetyczną układów składających się z silników oraz elektroniki (PDS = Power Drive Systems). Napędy z modułowego systemu automatyki MOVI-C® już dziś spełniają wymagania najwyższej klasy energooszczędności IES2. Wszystkie komponenty są idealnie dopasowane, a dzięki temu nasze układy napędowe osiągają straty niższe niż wymaga tego norma. Na przykład MOVIGEAR® oferuje straty mniejsze niż 50% maksymalnych dopuszczalnych strat wynikających z klasy IES2.

Korzyści płynące z MOVI-C® są tak wszechstronne, jak nasze portfolio produktów. Przy czym cyfryzacja idzie ramię w ramię z inteligentnymi koncepcjami wymiany elektroniki. MOVI-C® nie ustępuje również w zakresie efektywności energetycznej. Przewyższa wszystkie wymagania rozpowszechnionych wytycznych dotyczących wydajności energetycznej i pozwala długofalowo obniżyć rachunki za prąd. Do dodatkowych zalet należą niższe koszty, mniejsze stany magazynowe części zamiennych, krótsze czasy przestojów i mniejsza podatność na błędy podczas prac konserwacyjnych.

Łatwa konserwacja
 • solidna koncepcja ogólna – mniej uszkodzeń spowodowanych niewłaściwą obsługą
 • dłuższe interwały serwisowe i naprawcze dzięki specjalnym pakietom napędowym zapewniającym dłuższy okres eksploatacji, także w trudnych warunkach
 • zmniejszenie zapasów części zamiennych oraz redukcja wariantów napędów dzięki standaryzacji komponentów
 • prosta koncepcja wymiany elektroniki
 • ergonomiczna wymiana napędu dzięki zintegrowanym, kompaktowym i lekkim systemom napędowym
 • cyfrowa integracja silnika – automatycznie sprawdza, czy podczas wymiany zainstalowano właściwy silnik

Efektywność energetyczna – zrównoważony rozwój, który redukuje koszty
 • stopień sprawności silnika od IE3 do IE5
 • MOVIGEAR® uwalnia maksymalny potencjał oszczędności energii w rzeczywistej eksploatacji

Cyfrowe monitorowanie techniki napędowej
 • MOVISUITE®
 • Web Server
 • rozwiązania DriveRadar®

SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.
ul. Techniczna 5
92-518 Łódź
tel.: 42 270 90 00
e-mail: sew@sew-eurodrive.pl
www.sew-eurodrive.pl

Reklama