Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek

 
ptak warsaw expo ebm papst sap weld B&RSEW EURODRIVE

Reklama

Współpraca

Motoreduktory w wersji ECO2 firmy SEW-EURODRIVE kolejnym krokiem w realizacji Strategii ...


Motoreduktory w wersji ECO2 firmy SEW-EURODRIVE kolejnym krokiem w realizacji Strategii Zrównoważonego Rozwoju #TheGreenSideOfDrive

Dla nas zrównoważony rozwój to nie tylko modne hasło, ale jedyny słuszny sposób prowadzenia działalności po to, by być najlepszym partnerem biznesowym dla naszych Klientów w zmieniającym się świecie. Wszystko pod hasłem #TheGreenSideOfDrive!


Nasze inwestycje w Strategię Zrównoważonego Rozwoju oraz cyfryzację pozwalają nam na wprowadzanie innowacji w zakresie produktów, procesów oraz usług, dzięki którym obniżamy nasz ślad węglowy i zużycie zasobów. W ten sposób realizujemy postulaty zrównoważonego rozwoju, takie jak ochrona środowiska, efektywne wykorzystanie zasobów czy solidarność międzypokoleniowa – mówi Tomasz Wieland, Prezes Zarządu SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.

Zrównoważony rozwój nie jest dla nas nowym pojęciem. Od wielu lat w naszą działalność wpisują się aspekty ESG (z ang. Environment, Social, Governance), a obecnie, ze względu na wymogi prawne, dodatkowo rozszerzamy ekologiczne i ekonomiczne działania, mające na celu dbałość o środowisko, jakość życia obecnych i przyszłych pokoleń, a także ład korporacyjny i etykę prowadzenia biznesu.

– Strategia Zrównoważonego Rozwoju to nasza nowa, holistyczna inicjatywa, w ramach której wprowadzamy zmiany produktów, procesów i usług tak, byśmy napędzali świat w jeszcze bardziej świadomy i zrównoważony sposób, pokazując w ten sposób naszą #TheGreenSideOfDrive – podsumowuje Prezes Zarządu.

Jednocześnie projektujemy naszą technikę napędową i rozwiązania do automatyzacji w taki sposób, by były jak najbardziej energooszczędne. Tym samym wspieramy naszych Klientów we wdrażaniu rozwiązań mających na celu obniżenie zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych, a także redukcję śladu węglowego.


Motoreduktory ECO2 bez powłoki lakierniczej

Dzięki innowacyjnej ofercie produktów i nowym motoreduktorom w wersji ECO2, po raz kolejny wyznaczamy standardy w branży i podkreślamy zaangażowanie w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz ochronę środowiska.

Celem wprowadzenia do sprzedaży motoreduktorów bez powłoki lakierniczej jest bezpośrednia odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na produkty przyjazne dla środowiska. Decydujące znaczenie ma w tym przypadku uwzględnienie ogólnej równowagi środowiskowej i odpowiedzialnego wykorzystania surowców.

Czy Twoje systemy pracują w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie są dobrze chronione przed wysokimi i niskimi temperaturami oraz wilgocią?

Jeśli tak, to być może nie zawsze potrzebujesz napędów zabezpieczonych powłoką lakierniczą, a wystarczą Ci napędy w wersji ECO2.

Metalowe powierzchnie są w większości wykonane z aluminium, a więc nie ulegają korozji w warunkach standardowych panujących w pomieszczeniach.


EKOlogiczne i EKOnomiczne
 
  1. Lakierowanie w procesie nakładania i utwardzania powłoki lakierniczej zużywa dużo energii.
  2. Do produkcji i przetwarzania powłok lakierniczych i rozpuszczalników potrzebne są duże ilości surowców.
  3. Recykling podzespołów bez powłoki lakierniczej jest prostszy i bardziej przyjazny dla środowiska.


Od wielu lat oferujemy małe napędy bez powłoki lakierniczej, które w dużej mierze wykonane są z aluminium i które sprawdziły się w niewymagających warunkach otoczenia. Wraz z wprowadzeniem nowych modeli silników i poszerzeniem portfolio dużych przekładni, zakres produktów w wersji ECO2 może być teraz znacznie rozszerzony.

Nowe motoreduktory w wersji ECO2, czyli bez powłoki lakierniczej, wyznaczają nowe standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Nazwa ECO2 wskazuje na dwie główne zalety: ECOlogiczny i ECOnomiczny. Oznacza to, że motoreduktory zapewniają dodatkowe korzyści dla Klienta zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne: chronią środowisko oraz oferowane są w niższej cenie.

Rezygnując z energochłonnego procesu malowania i z materiałów takich jak farba i rozpuszczalniki, napędy ECO2 w znacznym stopniu przyczyniają się do poprawy równowagi środowiskowej. Ponadto niepowlekane komponenty ułatwiają ponowne użycie i efektywny recykling na koniec cyklu życia.

Rozszerzając ofertę napędów bez powłoki lakierniczej w wykonaniu ECO2, podkreślamy naszą wiodącą pozycję w branży i wkład w budowanie zrównoważonej przyszłości. Jako Klient SEW-EURODRIVE, mogą Państwo oczekiwać innowacyjnych rozwiązań, które zapewniają zarówno korzyści ekologiczne, jak i ekonomiczne.


Ochrona zasobów i redukcja kosztów
  1. Aluminiowe napędy bez powłoki lakierniczej to korzyść dla wszystkich: Dla Ciebie i dla nas, ale przede wszystkim dla środowiska.
  2. Mniej szkodliwych emisji dzięki rezygnacji z powłoki lakierniczej
  3. Recykling części bez powłoki lakierniczej
  4. Oszczędność energii dzięki eliminacji etapu utwardzania lakieru
  5. Brak konieczności ponownego lakierowania po naprawie
  6. Mniej szkodliwych substancji przy recyklingu napędów
  7. Niższa  emisja CO2 na etapie produkcji


Konserwacja prewencyjna ery cyfrowej

Nasza nowoczesna usługa serwisowa DriveRadar® redukuje ryzyko przestojów do minimum – wydłuża to znacznie cykl życia produktów, a tym samym wpływa korzystnie na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz ochronę środowiska.


DriveRadar® IoT Suite do przekładni przemysłowych
 
DriveRadar® to kompleksowy, predykcyjny system zarządzania konserwacją, który cyfrowo gromadzi i ewaluuje dane oraz przewiduje zdarzenia dla przekładni przemysłowych.

Dzięki wybranym procedurom monitorowania stanu, wszystkie istotne z punktu widzenia eksploatacji zmienne fizyczne naszych przekładni przemysłowych są cyklicznie rejestrowane. Zebrane dane są następnie ewaluowane i interpretowane z wykorzystaniem nowoczesnych procedur analitycznych. Stałe monitorowanie danych pomiarowych zapewnia w każdej chwili przejrzysty stan przekładni przemysłowej.

Ponadto procedury analityczne przypisują zdarzenia bezpośrednio do newralgicznych komponentów, pokazują przebieg trendu i umożliwiają przewidywanie stanów krytycznych.

W ramach poszerzania zakresu naszej #TheGreenSideOfDrive o usługi prezentujemy na targach SYMAS® i MAINTENANCE w Krakowie nowoczesne rozwiązania z zakresu konserwacji prewencyjnej - DriveRadar® w nowej odsłonie dla przekładni standardowych.

Nasze inwestycje w Strategię Zrównoważonego Rozwoju oraz cyfryzację pozwalają nam na wprowadzanie innowacji w zakresie produktów, procesów oraz usług, dzięki którym obniżamy nasz ślad węglowy i zużycie zasobów.

Prezentowane rozwiązania to nowoczesny, inteligentny system monitorowania stanu, który zbiera w cyfrowej postaci dane przekładni i dokonuje ich automatycznej analizy. W oparciu o jej wyniki można dokonać oceny aktualnego stanu przekładni oraz zaplanować działania z zakresu konserwacji prewencyjnej (predictive maintenance).


SEW-EURODRIVE Polska Sp. z o.o.
ul. Techniczna 5
92-518 Łódź
tel.: 42 270 90 00
e-mail: sew@sew-eurodrive.pl
www.sew-eurodrive.pl


Reklama