Pokaż menu

Firmy z okładek

Firmy z okładek

 
  ptak warsaw expo   ebm papst ebm papst  
best crossbow deer hunting crossbow

Reklama

Współpraca

Światowe spotkanie przemysłu maszynowego, narzędziowego i poddostawczego w Lipsku


Trwają przygotowania do kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Technologii i Automatyzacji Produkcji Intec, która odbędzie się w dniach od 11 do 14 marca 2025 roku w Lipsku w Niemczech. Targi Intec odbywają się co dwa lata i są istotnym spotkaniem targowym dla branży maszyn, obrabiarek, przemysłu metalowego, poddostawczego i narzędziowego. Dla polskich przedsiębiorstw i organizacji branżowych targi te stanowią od lat istotną platformę nawiązywania nowych kontaktów kooperacyjnych na europejskim i światowym rynku. 

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Technologii i Automatyzacji Produkcji Intec należą do grona wiodących imprez wystawienniczych dla przemysłu metalowego i maszynowego w Europie. Impreza ta skupia uwagę na najważniejszych zagadnieniach dla branży, w tym m.in. na tematyce związanej z automatyzacją i robotyzacją produkcji, na transformacji cyfrowej w przemyśle produkcyjnym oraz wyzwaniach zrównoważonego rozwoju w produkcji. W tym roku osobnym sektorem targów Intec będzie produkcja narzędzi i technologie szlifowania. Do grona wystawców targów należą producenci obrabiarek, technologii CNC, maszyn i urządzeń, narzędzi, systemów mocowania, systemów zautomatyzowanej produkcji oraz innowacyjnych technologii produkcji przemysłowej, urządzeń technologicznych służących wytwarzaniu odnawialnych źródeł energii, techniki transportu bliskiego i magazynowego. Dla polskich przedsiębiorstw produkcyjnych targi Intec stanowią od lat sprawdzone źródło międzynarodowych kontaktów i wiedzy o najnowszych rozwiązaniach dla branży. W tym samym terminie odbywać się będą Międzynarodowe Targi Poddostawców: Części, Podzespoły, Moduły, Technologie Zuliefermesse, które są wiodącym w Europie spotkaniem B2B dla firm poddostawczych niskiego i średniego szczebla oraz dla dostawców usług przemysłowych. Targi oraz towarzysząca im giełda kooperacji umożliwiają wymianę kontaktów między zleceniodawcami przemysłowymi i podwykonawcami. W 2025 roku wystawcy targów prezentować będą bogatą ofertę podzespołów, modułów, części i usług produkcyjnych. Targi będą stanowić po raz kolejny istotne miejsce spotkań dla osób decyzyjnych oraz specjalistów z branży budowy maszyn, urządzeń i narzędzi, przemysłu motoryzacyjnego i budowy pojazdów oraz innych gałęzi przemysłu. W obu wydarzeniach bierze udział ponad 820 wystawców z 29 krajów oraz ok. 20 000 przedstawicieli przemysłu z 49 krajów.

Sektor hy.tec: plaforma spotkań dostawców dla technologii wodorowych
Opracowana w 2020 roku przez niemiecki rząd Narodowa Strategia Wodorowa zakłada m.in., że istotnym elementem transformacji energetycznej będzie wykorzystanie zielonego wodoru. W 2023 roku strategia ta została rozbudowana o ustalenie celu w zakresie mocy wytwórczych: do 2030 roku moce wytwórcze w Niemczech mają wzrosnąć do co najmniej 10 gigawatów. Powstać ma również niezbędna infrastruktura: do 2028 roku ma zostać oddana do użytku nowa sieć obejmująca ponad 1800 kilometrów rurociągów wodorowych.

Wychodząc naprzeciw temu zapotrzebowaniu podczas targów Intec i Zuliefermesse zorganizowany zostanie sektor technologii wodorowych hy.tec, którego celem jest stworzenie miejsca wymiany wiedzy i kontaktów biznesowych dla szybko rozwijającego się rynku technologii wodorowych. – Duże znaczenie zielonego wodoru jako źródła energii powoduje pojawienie się dużego zapotrzebowania na międzynarodową współpracę w produkcji seryjnej, co oferuje ogromne możliwości i potencjał dla inżynierii mechanicznej i branży dostawców. Forum hy.tec ma stanowić platformę łączącą producentów instalacji i potencjalnych dostawców z producentami systemów wodorowych – wyjaśnia Markus Geisenberger, dyrektor zarządzający Leipziger Messe. Partnerem strategicznym tego sektora będzie fabryka systemów wodorowych Referenzfabrik.H2 w Chemnitz. – Produkcja systemów wodorowych, w tym elektrolizerów i ogniw paliwowych to nasza misja. Referenzfabrik.H2 to połączenie produkcji przemysłowej z wiedzą pracowników Instytutu Frauenhofera. Wspólnie opracowujemy nowe rozwiązania technologiczne, które wspierają rozwój nowych produktów i łańcuchów dostaw. Z dużym zadowoleniem przyjmuję inicjatywę Leipziger Messe mającą na celu stworzenie platformy do ukierunkowanego nawiązywania kontaktów między przedsiębiorstwami. Dzieje się tak dlatego, że produkcja instalacji wodorowych wymaga różnorodnych kompetencji, które doskonale znamy z branży motoryzacyjnej – mówi dr Ulrike Beyer, szefowa fabryki Referenzfabrik.H2 z Fraunhofer IWU w Chemnitz.



 
Więcej informacji znajduje się na: www.messe-intec.de oraz www.zuliefermesse.de

Kontakt w Polsce:
Targi Lipskie Polska Sp. z o.o.
info@targilipskie.pl
tel. 22 414 44 71 (73)

Reklama