Pokaż menu

Archiwum

Firmy z okładek

Firmy z okładek

 
ptak warsaw expo  ebm papst 
best crossbow deer hunting crossbow

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 06/1999

Napędy i Sterowanie
numer 06/1999


A. Janiszewski
Taśmowe wagi dozujące
Tworzenie ciągłego strumienia jednorodnego materiału o określonym natężeniu lub tworzenie strumienia złożonego z wielu składników w ustalonym recepturą wzajemnym stosunku procentowym, stanowi podstawowy problem techniczny wielu nowoczesnych procesów technologicznych. (...)

***
W. Piechocka
BEFAMA S.A. to jedyna w Polsce fabryka kompleksowo produkująca maszyny włókiennicze
Bielska Fabryka Maszyn Włókienniczych BEFAMA S.A. w 2001 roku będzie obchodziła jubileusz 150-lecia swojego istnienia. Obecnie jest jedyną w Polsce fabryką produkującą maszyny dla potrzeb przemysłu włókienniczego. Funkcjonowanie w warunkach gospodarki rynkowej dla pozostałych fabryk okazało się za trudne. (...)

***
Precia Molen
Jak określić potrzeby ... czyli zalety kontaktów z działem technicznym (część II)
W poprzednim numerze omówiliśmy sposób, w jaki można ocenić solidność firmy, w której chcielibyśmy kupić sprzęt (np. wagi); a także podaliśmy dwa przykłady dowodzące tego, jak przydatne przy zakupie tegoż sprzętu może być skontaktowanie się z działem technicznym producenta. W tym numerze zaczniemy od kolejnego potwierdzenia zalet takich kontaktów. (...)

***
L. Siemlat, W. Adamski
Energooszczędne układy regulacji wydajności pomp produkcji PW .Energotech. sp. z o.o.
Obecne nie mówi się zbyt głośno o kryzysie energetycznym, tym niemniej kurczące się zasoby energii będą przez długie lata dobrem deficytowym. Działania racjonalizujące użytkowanie energii stają się priorytetowym kierunkiem rozwoju w świetle ich pozytywnego skutku ekologicznego i z tego względu stają się czynnikiem bilansującym potrzeby energetyczne. Jednym z czynników mogących w sposób szybki i przy minimalnych nakładach inwestycyjnych spowodować racjonalizację zużycia energii elektrycznej ma napęd maszyn i urządzeń. (...)

***
Dacpol
Profesjonalizm skutecznym sposobem na sukces
Firma DACPOL sp. z o.o. powstała w 1991r. w Piasecznie k/Warszawy. Dziedziną, w której specjalizuje się . to elektroniczne podzespoły mocy do produkcji i serwisu urządzeń energoelektronicznych. (...)

***
T. Grzegocki
Rodzina czujników EZ BEAM w obudowach typu T
Większość modeli nie posiada elementów regulacyjnych. Czujniki dyfuzyjne o stałym polu oraz refleksyjne posiadają specjalną konstrukcję, umożliwiającą pewną detekcję obiektu bez potrzeby regulacji czułości lub dopasowania tła. (...)

***
R. Cupek, P. Gaj
Kręć się kręć wrzeciono ... modernizacja zespołu maszyn włókienniczych
W 1998 roku Zakłady Przemysłu Dziewiarskiego Jarlan w Jarosławiu rozpoczęły inwestycję polegającą na modernizacji posiadanego parku maszynowego. Pierwszy etap inwestycji obejmował zespół dwudziestu maszyn dziewiarskich typu "TEXTIMA"

***
Lenze Rotiw
Uniwersalne standardowe przemienniki o różnych zastosowaniach
Światowy producent systemów napędowych firma Lenze zaprezentowała w tym roku na Targach Przemysłowych w Hanowerze w kwietniu nowy przemiennik częstotliwości typu 8200 vector. Natomiast już w maju na targach ELTARG `99 w Katowicach odbyła się premiera tego przemiennika. (...)

***
W. Kollek, E. Palczak
Zastosowanie mikrohydrauliki w maszynach i urządzeniach
W pracy poruszono zagadnienia zastosowania mikrohydrauliki w systemach napędowych i sterujących w różnych dziedzinach przemysłu. Przedstawiono możliwości zastosowania mikrohydrauliki we współpracy ze sterowaniem elektronicznym i pneumatycznym. (...)

***
W. Meller
Modicon TSX Premium . sterowanie osiowe w systemach PLC
Sterowniki programowalne TSX Premium z rodziny Modicon TSX to urządzenia zdobywające coraz większe uznanie w automatyzacji procesów. Są to sterowniki w pełni modułowe umożliwiające zautomatyzowanie maszyn, linii produkcyjnych, a także całych procesów przemysłowych. (...)

***
R. Drężek
Active Front End: system napędowy z inteligentną jednostką zasilającą
Przekształtniki firmy Siemens oferowane są jako układy kompaktowe (falownik i prostownik jako jedna całość) lub jednostki, z których można złożyć bardziej rozbudowany układ (jednostka zasilająca i kilka falowników). (...)

***
Nord Napędy
Jednostki napędowe firmy GETRIEBEBAU NORD dla każdej branży przemysłu
Getriebebau NORD GmbH & Co. KG, Niemcy, jest uznanym producentem zespołów napędowych. Program produkcyjny obejmuje w szczególności motoreduktory, reduktory w zakresie od 0,12 kW do 200 kW oraz od 10 Nm do 100 000 Nm, a także wektorowe przemienniki częstotliwości do 132 kW. (...)

***
L. Rowiński
System napędowy robota głębinowego zasilanego przewodowo prądem stałym
Opracowane dotychczas w Katedrze Techniki Głębinowej zdalnie sterowane statki głębinowe zasilane były prądem zmiennym. W referacie przedstawiono propozycję zastąpienia takiego układu zasilającego układem przesyłającym prąd stały. Zastosowanie układu stałoprądowego ma szereg zalet zwłaszcza w przypadku gdy zespoły napędowe statku zasilane są przez falowniki. (...)

***
W. Pierzgalski
Zastosowanie mierników MPS i PMPS w diagnostyce obwodów sieci elektroenergetycznych (część II)
W artykule przedstawiono możliwości zastosowania mierników MPS i PMPS produkowanych przez OBR ME .METROL w diagnostyce odbiorników elektroenergetycznych.. Omówiono także, podstawowe wskaźniki charakteryzujące wielokryterialną ocenę odkształceń przebiegów napięć i prądów w sieciach elektroenergetycznych niskiego i średniego napięcia. (...)

***
M. Gołębiewski
Kapitałem firmy jest doświadczona załoga
Wiele zakładów w kraju pomyślnie przeszło okres zmian restrukturyzacyjnych i prywatyzacyjnych. Jednym z nich jest Przedsiębiorstwo Remontów i Modernizacji Obrabiarek "PONAR-KORONOWO" Sp. z o.o. (...)

Reklama