Pokaż menu

Archiwum

Firmy z okładek

Firmy z okładek

 
ptak warsaw expo  ebm papst 
best crossbow deer hunting crossbow

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 02/1999

Napędy i Sterowanie
numer 02/1999


Siemens
Przełom w technice napędowej średniego napięcia - SIMOVERT MV z HV IGBT
IGBT-(Tranzystor Bipolarny z Izolowaną Bramką). Element który zrewolucjonizował technikę napędową. Kto dziś, w pierwszej połowie 1999r. zainteresował by się falownikiem niskiego napięcia z elementami mocy w postaci tyrystorów. Nikt. Po prostu falowniki napięciowe z elementami IGBT są standardem.
 
 
Targi w Hanowerze automatyzacja fabryk - cel wystawy w Hanowerze
Targi Hanowerskie są unikatowym zjawiskiem. Po raz kolejny w tym roku, udało się połączyć konferencję ekonomiczną z targami. Około 300.000 zwiedzających skorzystało z okazji obejrzenia wystaw przygotowanych przez 7.507 wystawców podczas sześciodniowego show. Dla wielu delegacji świata przemysłu i polityki Targi Hanowerskie są znakomitym i bardzo cenionym forum komunikacji.
 
 
Targi w Poznaniu 71 MTP - Technologie Przemysłowe i Dobra Inwestycyjne
W dniu 14 czerwca br. zostaną otwarte 71 Międzynarodowe Targi Poznańskie - Technologie Przemysłowi i Dobra Inwestycyjne. Są to targi szczególne, ponieważ od nich właśnie rozpoczęła się w 1921 roku historia MTP. W ciągu wielu lat istnienia targi te ewoluowały i w latach dziewięćdziesiątych stały się targami technologii przemysłowych oraz dóbr inwestycyjnych.
 
 
Adam Charchalis
Komputerowy system pomiarowo - diagnostyczny okrętowych turbinowych silników spalinowych
Turbinowe silniki spalinowe w okrętowych układach napędowych pracują w specyficznych warunkach. Środowisko morskie, drgania fundamentów spowodowane pływaniem na fali oraz pracą śrub okrętowych, kołysania wzdłużne i poprzeczne itp. w sposób ciągły wpływają na pogarszanie się stanu technicznego tych silników.
 
 
Zbigniew Mińkowski
Ultimax 4 - asy w ręku
Po raz pierwszy w Polsce, na 71 Międzynarodowych Targach Poznańskich, wystawiony zostanie układ sterowania numerycznego ULTIMAX 4 zamontowany na pionowym centrum obróbkowym BMC 30M, produkowany w AVII.
 
 
Wojciech Blacharski
Cyfrowe pomiary prędkości i drogi w diagnostyce zautomatyzowanych napędów
Diagnostyka zautomatyzowanych napędów maszyn, zwłaszcza technologicznych, jest dziedziną od wielu lat ustawicznie rozwijaną. Ma to oczywisty związek z zapotrzebowaniem wynikającym z takich czynnik6w, jak coraz powszechniejsze stosowanie maszyn zawierających zautomatyzowane napędy, rozwój rynku zajmującego się wtórną dystrybucją takich maszyn, wzrost wymagań dotyczących dokładności wytwarzanych na nich wyrobów, upowszechnienie okresowych kontroli stanu maszyn związane z certyfikacją jakości.
 
 
Lenze - Rotiw
9300 vector control
Dla przemiennika częstotliwości 9300 vector control przeznaczony jest tryb pracy .regulacja wektora pola.. Efektem jest zwiększenie zakresu regulacji obrotów/momentu z polepszeniem dokładności obrotów i wysoka zdolność przejmowania przeciążeń przy małych częstotliwościach obrotów.
 
 
Mirosław Miecielica
Ocena użyteczności oprogramowania typu CAD/CAM
Komputerowe systemy projektowania i wytwarzania CAD/CAM (CAD - Computer aided design, CAM - Computer aided manufacturing) stanowią najbardziej praktyczne zastosowanie technologii informatycznej do produkcji wyrobów zaawansowanej technologii. Systemy CAD/CAM weszły na stałe i zaczynają praktycznie dominować w projektowaniu, konstruowaniu i wytwarzaniu.
 
 
Jerzy Przybylski, Zbigniew Szulc, Andrzej Niedziałkowski
Problemy sterowania silnikami indukcyjnymi dużej mocy i średniego napięcia
Silniki indukcyjne prądu przemiennego dużej mocy i średniego napięcia zużywają w skali kraju 2500GWh energii elektrycznej [1]. Stanowi to ok.23% całkowitej energii elektrycznej zużywanej w Polsce. Najczęściej za silniki indukcyjne dużej mocy uważa się silniki o mocy powyżej 250kW i z reguły ich napięcie znamionowe stojana wynosi 6kV.
 
 
Tomasz Grzegocki
Systemy rozdzielnic Prisma G i Prisma P
To optymalne rozwiązanie dla rozdziału energii elektrycznej do 630 lub do 3200 A, zarówno w budownictwie jak i w przemyśle. Schneider Electric od lat cieszy się zasłużoną pozycją lidera na światowym rynku branży energetycznej. Niekwestionowaną pozycję zawdzięcza ciągłemu rozwojowi asortymentu znajdującego się w ofercie. Schneider proponuje funkcjonalność, bezpieczeństwo, zgodność ze standardami oraz niską cenę.
 
 
INTROL
Ochrona silników zasilanych z tranzystorowych przetwornic częstotliwości
Stosowanie tranzystorów IGBT (Insulated Gate Bipolar Transistor) w nowoczesnych przetwornicach częstotliwości zwiększa efektywność sterowania oraz zmniejsza gabaryty całego układu. Jednocześnie jednak stwarza nowe problemy dla izolacji kabli i silników. Jednym z nich są zjawiska falowe.
 

Reklama