Pokaż menu

Archiwum

Firmy z okładek

Firmy z okładek

 
ptak warsaw expo  ebm papst 
best crossbow deer hunting crossbow

Reklama

Współpraca

Archiwum - numer 10/2022

Napędy i Sterowanie
numer 10/2022Archiwum - numer 10/2022

Monitoring i wizualizacja danych z wielu urządzeń w chmurze dzięki platformie WeinCloud
Szybki i łatwy dostęp do czytelnych danych jest niezbędny w monitorowaniu procesu produkcji.
***
MOVILINK® DDI firmy SEW-EURODRIVE to rewolucja transferu danych
MOVILINK® DDI przesyła z falownika do silnika dane dotyczące mocy i hamulca oraz dane diagnostyczne. Można w ten sposób zrewolucjonizować transfer danych w stosowanych aplikacjach - niezależnie od tego, czy topologia instalacji jest centralna czy decentralna oraz czy wykorzystywane są silniki synchroniczne, asynchroniczne lub liniowe.
***
DREMA 2022: targi liderów rozwiązań, a nie tylko producentów maszyn
Obecność na targach, szczególnie tak prestiżowych, jak Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego, z roku na roku nabiera coraz większego znaczenia. Dzieje się tak głównie dlatego, że targi doskonale weryfikują rzeczywistość. Bo o ile w przestrzeni wirtualnej można powiedzieć niemal wszystko, o tyle na targach, każde słowo domaga się dowodu.
***
TUR 2022 – INNOWACYJNE TECHNOLOGIE
***
Przewidzieć przyszłość i zapobiec problemom dzięki sztucznej inteligencji 
Celem prac rozwojowych w zakresie AI jest uzyskanie poziomu, który pozwoli na pewną projekcję przyszłości i w związku z tym podejmowanie autonomicznych decyzji. Sztuczna inteligencja jest więc w stanie w pewien sposób przewidzieć przyszłość i pomóc
w rozwiązaniu problemów, z jakimi borykają się firmy. W jaki sposób to robi?
***
Znaczenie kabli i przewodów dla spełnienia wymagań EMC
***
VII Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”- podsumowanie
Bezpieczeństwo energetyczne, transformacja energetyczna, gospodarka wodorowa, morska energetyka wiatrowa, energetyka jądrowa, zmiany w globalnej polityce energetycznej wskutek wojny w Ukrainie, zrównoważony rozwój oraz historia sektora energii to tematy, które zdominowały VII Konferencję Naukową „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, odbywającą się w dniach 12 i 13 września w Rzeszowie.
***
Fabryka przyszłości w laboratorium
Bosch Rexroth otwiera showroom Przemysłu 4.0
***
Cyfrowe wyzwania Przemysłu 4.0 w przedsiębiorstwach z produkcją seryjną i dedykowaną
Świat maszyn i urządzeń oraz świat ludzi korzysta z robotyzacji i cyfryzacji systemów nie zawsze w sposób optymalny i efektywny, często pomijając możliwości, które są dostępne na przysłowiowe „wyciągnięcie ręki”.
***
Bezpieczeństwo procesowe
Bezpieczeństwo procesowe, w skład którego wchodzi bezpieczeństwo przeciwpożarowe oraz przeciwwybuchowe, opiera się na zastosowaniu określonych zasad, które formułują podstawowe metody i sposoby postępowania w celu zapobiegania i ograniczania skutków awarii procesowych, a także efektywnego zarządzania.
***
XVIII Konferencja Naukowo-Techniczna „Transport Systems. Theory and Practice”
W dniach 19-20 września 2022 odbyła się XVII Konferencja Naukowo-Techniczna „Transport Systems. Theory and Practice” (TSTP) zorganizowana przez Katedrę Systemów Transportowych, Inżynierii Ruchu i Logistyki Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej w Katowicach.
***
Elastyczna automatyzacja z czujnikami wizyjnymi
Megatrend w logistyce magazynowej: rośnie przepustowość, także liczba i  złożoność zadań. Technologia automatyzacji wymaga elastycznych, przyszłościowych rozwiązań — zwłaszcza w przypadku standardowych wymagań, takich jak identyfikacja i czytanie kodów.Czujniki z Pepperl+Fuchs serii VOS oparte na kamerach mogą zrobić obie te  rzeczy.
***
Jak działa sekwencjonowanie
***
Bezobsługowa technika liniowa
Innowacyjny system C-Lube, ponieważ nie musisz pamiętać o smarowaniu.
***
Lenze Asset Management – niezawodny przegląd wszystkich maszyn
Lenze oferuje rozwiązanie oparte na chmurze, pozwalające monitorować stan maszyn i zarządzać błędami.
***
Energooszczędne napędy kluczem do odpowiedzi na aktualne problemy w przemyśle
***
Międzynarodowe Targi EXPO Katowice. Czas wyzwań!
***
Energetab 2022 – największe w Polsce targi w branży energetycznej już za nami!
***
Sprężone powietrze w przemyśle i na co dzień
RWC jest uznawany za jednego z wiodących producentów złączy wtykowych na świecie. Swoją pozycję na rynku zawdzięcza znakomitej jakości wytwarzanych produktów, kompleksowości asortymentu i dostaw oraz szeroko rozbudowanej sieci dystrybucji.
Firma w ciągu wielu lat działalności, wypracowała sobie zaufanie i uznanie klientów na całym świecie. Wzbogacona o doświadczenie firmy John Guest od ponad 60 lat powodzeniem dostarcza swoje produkty do wielu gałęzi przemysłu. 
***
Schneider Electric rewolucjonizuje linie produkcyjne dzięki technologiom multi carrier i digital twin
Przemysł produkcyjny przechodzi głęboką przemianę. W ciągu ostatnich lat wzrosło zapotrzebowanie konsumentów na produkty, które mają być dostarczane do ich rąk jak najszybciej. Z kolei pandemia koronawirusa przyczyniła się do większego zainteresowania zakupami online. W 2021 roku globalna sprzedaż detaliczna w sektorze e-commerce osiągnęła wartość około 4,9 bln USD. Szacuje się, że w ciągu najbliższych czterech lat ta suma wzrośnie nawet o połowę.
***
Nowe perspektywy w  automatyce przemysłowej
Firma Bosch Rexroth przekształca platformę Smart MechatroniX w  środowisko rozwiązań i  prezentuje nową, pierwszą na  świecie technologię usprawniającą pracę robotów
***
Strategiczne implikacje otwartości w rozwoju sztucznej inteligencji
***
Porównanie transformatorów
***
Pozyskiwanie i przetwarzanie energii odnawialnej
***

 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Reklama